Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

21 лютого 2019 о 15:19
0 0

На урок, як на свято: в школі №168 відкрили творчу майстерню

Ініціатори ремонту прагнули створити просторий кабінет, в якому легко переміщатися та приємно навчатися.

Два роки сумлінної роботи, допомога 200 волонтерів та благодійників і мрія 106 особливих учнів школи №168 здійснена! В лютому в їхній рідній школі було офіційно відкрито сучасний кабінет праці, в якому вони зможуть освоювати мистецтво хендмейду в навчальний та позаурочний час.

Понад 18 років школа №168 реалізовує інклюзивну освіту. Зараз у закладі навчається понад 100 дітей з інвалідністю, значна частина яких пересувається на візочках. В переважній кількості це діти із церебральним паралічем та розладами аутичного спектра. Важливим елементом їхнього навчання є уроки праці, на яких вони розвивають моторику та вчаться виготовляти унікальні сувеніри.

Вчителька трудового навчання Олена Гермацька змогла настільки захопити їх творчим предметом, що дехто з дітей зайнявся продажем своїх виробів в мережі Інтернет! Для ще успішнішого навчального процесу бракувало просторого та комфортного кабінету.

Новеньку творчу майстерню відкривали всі гуртом !

Завдяки реалізації соціального проекту «Серцебиття» було проведено ремонт. За словами співзасновниці проекту та організаторки ремонту Олександри Айшпур, ініціатива щодо його початку виникла досить спонтанно.

Все почалося з пошуку фарб для косметичного ремонту, а закінчилось демонтажем приміщення, – з посмішкою розповідає дівчина.

Раніше приміщення слугувало медичним кабінетом. На згадку про це в ньому лишилася стіна, яка не дозволяла розмістити там велику кількість дітей. В ході ремонту було вирішено її знести та зробити з двох маленьких приміщень одну простору майстерню.

Зараз, коли є результат, Олександра розповідає про ремонт легко і замріяно. Але зізнається, що коли вони шукали благодійників та майстрів, було зовсім не до сміху.

Такі ремонти – це велика відповідальність, і ми неймовірно раді, що наші найкращі мотиви були почуті та реалізовані. Багато людей відгукнулися на прохання допомогти. Надсилали кошти, допомагали в роботі, а магазини робили великі знижки на придбання меблів та матеріалів. Коли йдеться про дітей, а тим більше дітей з інвалідністю, люди завжди готові допомогти.

Ініціатори ремонту мали на меті подбати про затишок у кабінеті, а також створити умови, в яких діти могли б вільно розміститися та легко переміщатися.

Діти й раніше були дуже мотивовані до творчих занять, – ділиться вчителька праці Олена Гермацька, – тіснота в кабінеті для них зовсім не перешкода, а затишок ми створювали собі самі. Однак звістка про початок ремонту так ощасливила учнів, що дехто з них прямо-таки жив очікуванням відкриття майбутньої майстерні. Все ж середовище для навчання має дуже велике значення.

Учень школи Дмитро Титаренко – чи не найбільше чекав на арт-майстерню. В хлопця церебральний параліч, але це не заважає йому займатися декупажем та навіть продавати свої вироби в мережі Інтернет. За словами Дмитра, з відкриттям кабінету здійснилась його перша головна мрія. Хобі не лише приносить йому велику радість, а й мотивує до розвитку та допомагає вдосконалити рухові здібності. 

Цей ремонт буде надихати мене та інших дітей на велике бажання творити! – підкреслив хлопець на своїй сторінці у Facebook.

Чи може навчальний кабінет вплинути на долі дітей? Думаємо, що ні. Але коли в ньому є вчитель, який без тями любить свою справу, учні, які з непідробним бажанням прагнуть вчитися та небайдужі люди, які у всьому готові підтримати та допомогти – стається справжнє диво. І ми на власні очі в цьому переконались.

Фото взяті зі сторінки «Lampochka» та «Серцебиття» у facebook.