Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Робота над граматичною будовою мови на корекційних заняттях з розвитку мовлення для дітей з ООП
»
Взяти участь Всі події
Новини
2533
26 січня 13:42

На Тернопільщині суд поновив на посаді невакцинованого педагога та зобов'язав школу виплатити компенсацію

На майбутнє вчитель планує знову подавати до суду, тому що не погоджується працювати в онлайн-режимі.

У Кременці, що на Тернопільщині, вчителя, який через відмову вакцинуватися був відсторонений від роботи, поновили на посаді. Педагог подав до суду, зміг виграти справу й навіть більше – тепер школа має виплатити йому компенсацію за два місяці відсторонення від обов’язків.

Про це інформує Суспільне.   

Ігор Бендасюк викладає музичне мистецтво у Кременецькому навчально-виховному комплексі. Щодня має три уроки у дошкільнят та учнів 1-7 класів. Після поновлення на посаді вчитель продовжує працювати дистанційно, з дому, але називає це «приниженням гідності людини».

Поставили мене в такі умови: або я здаю ПЛР-тест, або я сам йду на дистанційне навчання. Я змушений був піти на це, щоб школа не йшла на дистанційне навчання, я згодився під тиском. На дистанційному навчанні мені дуже важко, бо я відчуваю себе приниженою людиною, – зазначає Ігор Бендасюк.

Водночас директорка закладу освіти Алла Марченко наголошує, що педагога працювати дистанційно ніхто не змушував. У закладі наразі практично усі педпрацівники мають щеплення від COVID-19, ще троє – довідки про протипоказання до вакцинації.

Ігор Бендасюк навіть за таких умов щепитися категорично відмовляється:

Я вакцинуватись не збираюсь, це моє право і кожна людина має обирати сама, що робити. Ніхто не має права мені нав'язати своєї думки. Через те я і позивався до суду.

Зараз вчитель ходить до школи тільки для того, щоб занести відомості у класні журнали. На майбутнє планує знову подавати до суду, тому що не погоджується працювати в онлайн-режимі:

Чекаю, поки рішення суду вступить в повну силу 10 лютого, і буду радитись з адвокатом. Можливо, буду подавати ще один позов за приниження моральної гідності людини й відшкодування моральних коштів.

Тим часом адвокат Іван Парубій пояснює, що постанови Кабінету Міністрів обов'язкові до виконання, зокрема й постанова про адаптивний карантин:

Ця постанова дає підстави для відсторонення вчителів, але порушення процедури буде визнаватись як незаконність дій. Наказ про відсторонення від роботи може бути винесений на підставі цієї постанови, але має бути дотримана процедура в частині звернення з поданням санепідемстанції. Якщо цього немає, то порушена процедура, самостійно цього зробити директор школи не може.

Нагадаємо, що суд на Сумщині скасував наказ про відсторонення від роботи нещепленої вчительки англійської мови, яка викладала у школі № 2 у Ромнах. Однак прохання про відшкодування грошей, які вчителька втратила за час, протягом якого не працювала – не задовольнили.

Фотоматеріали: Анастасія Чечко/Суспільне

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.