+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

На результати ЗНО немає спалаху подачі апеляцій

Кількість апеляцій на результати ЗНО не перевищує минулорічних показників.

Завершилось зовнішнє незалежне оцінювання у загальноосвітніх школах. Всі його учасники дізналися про свої результати, ретельно підрахували всі бали. З'явилися перші невдоволення підсумками оцінювання і перші апеляції.

За словами міністерки освіти і науки України Лілії Гриневич,  у нинішньому році кількість апеляцій не перевищує минулий рік. Так вона відповіла на питання журналістів під час конференції «Нова українська школа: успіхи та виклики першого року впровадження».

Цього року ЗНО відбувалося у штатному режимі, не було якихось екстраординарних ситуацій. Якщо були, то точкові, і вони стосувалися невеликої кількості людей. І зараз ми бачимо динаміку подання апеляцій, вона абсолютно співмірна. Немає спалаху подання апеляцій. Як правило подають апеляції, коли людина побачила свої результати і ними залишилася не задоволеною. Вона має право пересвідчитися, що її результат ніхто не перекрутив, що він, дійсно, такий. А якщо так, то вона зможе захистити його перед апеляційною комісією, - зазначила очільниця відомства.

Лілія Гриневич уточнила, що минулого року були скарги на аудіювання: декому під час оцінювання було погано чутно. Нинішнього року подібних скарг не було.  

З Українського центру оцінювання якості освіти повідомляли, що нинішнього року учасники ЗНО масово приносили з собою заборонені речі – навушники, телефони, смартфони та намагалися списати під час іспиту. На що міністерка відповіла, що неможливо безкінечно посилювати заборони.   

Я не хотіла, щоб ми перетворювалися на країну, де зовнішнє незалежне оцінювання розвивалося б шляхом посилення дисциплінарного покарання та страху. Але ми абсолютно непохитні, якщо хтось порушив правила – до побачення, ви цього року ЗНО не склали! І у нас нинішнього року такі випадки були. До мене зверталися деякі люди і просили за своїх родичів, тому що у них трапилася така ситуація, коли хтось щось забув – якийсь телефон біля себе. Не пам'ятав, не виклав – знаєте, як завжди 150 виправдань. Ні – це абсолютно непохитна позиція! Коли ви йдете і берете з собою заборонені речі на ЗНО, ви просто ризикуєте змарнувати весь можливий результат вашої праці і підготовки до ЗНО, – наголосила  Лілія Гриневич.

492
26.06.2019 18:30:00
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись