Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
1899
14 травня 2019 о 15:00
pdf Роздрукувати

На проекті «Місто професій» серед 160 спеціальностей діти обирали свою

Проект «Місто професій» відбувся у Києві вшосте. Цього року було представлено рекордну кількість спеціальностей.

Шостий сезон міжнародного проекту «Місто професій» відбувся у неділю, 12 травня, у парку ім. Т. Г. Шевченка. За 6 років його відвідали близько 1 млн дітей у 50 містах України, а також у Казахстані. Нинішнього року на ньому була представлена рекордна кількість спеціальностей – як добре відомі всім, традиційні, так і нові, про які ніколи на проекті не йшлося, зокрема, авіаконструктор, інженер-атомник, бізнесмен, науковець, розпорядник державних коштів.

Сьогодні ми встановлюємо рекорд – 160 професій. До сьогодні середній показник в Києві був 100-120. Скільки дітей було? На закритті в грудні 2018 року було понад 10 тис дітей. Я думаю, сьогодні буде більше. Я вже бачу по трафіку, – говорить Тетяна Люлька, ідеологиня та організаторка проекту «Місто професій».

Цього разу організаторам довелося залучити до участі державні структури, які становили майже 70% експозиції та інформували дітей та їх батьків про свою діяльність. Проект підтримали вже 8 міністерств, а представники Міністерства юстиції розвернули свій стенд.

На вході у зону проекту кожна дитина отримувала «паспорт», який одночасно є і «трудовою книжкою», де робилися позначки на всіх локаціях, які відвідували діти, тобто залишався запис про професії, якою цікавилися хлопчики та дівчатка. Так маленьких відвідувачів знайомили зі дорослим життям.

Чесно кажучи, багато цікавого було не тільки для дітей, але й для дорослих. Зокрема, разом із дітьми батьки Із захопленням проходили увесь цикл паспортного контролю, наданий працівниками аеропорту «Бориспіль».

Ми представляємо аеропорт та шість професій: агент з реєстрації, авіаційний контроль, прикордонний контроль, бортпровідники і рятівники, а також працівники, які відправляють та приймають літаки. Кожній дитині розповідаємо, що таке аеропорт, ким там можна працювати, чим саме займатися. До речі, діти ставлять цілком практичні питання, як от, які літаки у нас бувають, наскільки великий аеропорт, – повідомила прес-секретарка аеропорту «Бориспіль» Тетяна Ярош.

Діти залюбки приміряли справжні бронежилети та каски військовослужбовців Національної гвардії, роздивлялися та піднімалися до кабіни єдиної в Україні сучасної пожежної машини.  

    

Цей унікальний автомобіль, єдиний в Україні, досягає швидкості 120 км на годину. Він подає зі свого пожежного ствола 152 літри води в секунду на відстань 100 м. До того ж, він керується надсучасним бортовим комп'ютером та через супутник підтримує постійний зв'язок із заводом, аби можна було одразу ліквідувати можливі неполадки. Це машина-робот. Це надсучасні протипожежні технології, якими користується весь світ. Тепер вони є і в Україні, - пояснює командир відділення пожежного автомобіля Служби аварійних розрахунків та забезпечення польотів аеропорту «Бориспіль» В'ячеслав Цілик.

Представники різних професій, які знайомили зі своєю роботою дітей віком від 3 до 18 років, впевнені: щоб зацікавити дитину, необхідно багато яскравих вражаючих візуальніх елементів. Саме тому у «Місті професій» можна було побачити фрагмент справжнього терміналу аеропорту, штурвал літака, службових прикордонних собак, а також  самому зробити відбиток монети на спеціальному станку, своїми руками приготувати та одразу з'їсти щось солоденьке. Недарма на спеціальність кухара ніколи немає недобору.      

Для того, щоб діти захотіли працювати руками, звичайно, локація повинна бути оформлена цікаво, яскраво все повинно бути оформлене. І самі діти повинні працювати. У нас є локація, де наш студент-кухар показує діткам, як прикрашати печиво. Якщо старша дитина щось виготовляє своїми руками, молодша хоче повторити так само, – переконана заступниця директора з навчально-виховної роботи Державного навчального закладу «Центр професійної освіти технологій та дизайну м. Києва» Наталя Фесун.

Цікаво, що організатори «Міста професій» вважають, що не треба боятися обрати професію невірно, або батькам робити це замість сина чи доньки. Для підлітка це не буде помилкою, а стане, навпаки, цінним життєвим досвідом, який допоможе визначитися у майбутньому.   

Ми намагаємося убезпечити дітей від помилок, насправді, робимо гірше для них, тому що кожна помилка обертається для нас досвідом, який неможливо отримати в іншому випадку.

Що стосується вибору професії, я захоплююсь футурологією, цікавлюся, як будуть розвиватися економіки світу у найближчі 50 років. І я точно можу сказати, що таке  слово як «професія» у найближчі 20 років зникне. Буде людина та її експертність. Тому люди, які намагаються обирати професію, вони заздалегідь недалекоглядні, - таку думку висловила ідеолог проекту Тетяна Люлька.

Обирати професію у звичному розумінні слова, як це робили ще десять років тому, мабуть вже не можна, переконані на проекті. Швидко міняється і світ, і професії, і місце у них людини.    

Перше, що дитина має дізнатися і для себе визначити: що їй цікаво! Професія – це спосіб життя, який тобі подобається та підходить. Це не зайнятість з 9 до 17.00. Є багато людей, яким подобається працювати вночі. Значить, вони мають розглядати професії IT-спеціаліста, журналіста. Подобається подорожувати – окей: тревел-блогер. Ти активний – будь спортсменом. Є дітки замкнуті. Батьки їх намагаються до психологів водити, хоча вони від природи такі. Як раз вони можуть бути класним «офісним планктоном», дуже відповідально, терпляче ставитися до такої роботи, працювати із задоволенням і бути дуже успішними, - говорить Тетяна Люлька.  

Після відвідування «Міста професій» діти йшли додому не тільки переповнені враженнями, але й безкоштовно отримували солодкий подарунок – порцію морозива. Напевне, на проекті допитливі та непосидючі хлопчики і дівчатка дізналися багато нового про світ професій, і в майбутньому це обов'язково допоможе їм зробити свій вибір.

Більше фотографій за посиланням: http://bit.do/eSnrp

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.