На базі нового Держстандарту надрукують 4,1 млн підручників для першого класу

У 2018 році для першачків буде надруковано 4 117 743 примірників підручників із врахуванням компетентнісного підходу.

Як повідомляє офіційний сайт Міністерства освіти і науки України, усі підручники, що друкуватимуться для 1-го класу, написані на базі нового Державного стандарту і враховують компетентнісний підхід. Цього року на конкурс з відбору україномовних букварів подалося 19 проектів, з яких 18 пройшли експертну оцінку і вже запропоновані на вибір школам. Два з них – букварі, матеріали з яких проходили протягом року апробацію в 100 пілотних школах всієї України.

Крім підручників «Українська мова. Буквар» для 1-го класу друкуватимуться також підручники з математики, іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська), інтегрованих курсів «Я досліджую світ» та «Мистецтво», підручники «Українська мова» для шкіл з навчанням мовами національних громад, а також букварі мовами національних громад.

З 14 до 23 травня школи мають змогу ознайомитися з оригінал-макетами підручників для 1-го класу та сформувати свої заявки відповідно до кількості учнів.

Дані про те, які сам підручники та в якій кількості заклад освіти хоче обрати для своїх учнів, мають бути подані через електронну Державну інформаційну систему освіти (ІТС «ДІСО»). Для цього розроблено спеціальний модуль, який має забезпечити прозоре формування результатів конкурсного вибору.

Узагальнена інформація про назви підручників та їхню кількість, яку заклад освіти внесе в систему, за ланцюжком «заклад освіти – район (місто, ОТГ) – область» потрапляє в єдину базу даних. Паралельно заклади освіти також подають і паперові копії даних, які автоматично видруковуються із системи.

Планується, що видавництва, підручники яких набрали більше 40 тисяч заявок, розпочнуть їх друк за державні кошти в кінці червня – на початку липня місяця. Ті ж підручники, що будуть обрані школами у межах від 20 000 до 40 000 заяв, можуть бути надруковані на умовах співфінансування (видавництва зможуть дофінансовувати різницю між встановленою державою ціною та собівартістю за власний рахунок).

МОН підкреслює, що у серпні має розпочатися розвезення підручників для 1-го класу областями України. Інститут модернізації змісту освіти вже оголосив на Prozzoro тендер для визначення перевізників.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.