Новини
868
29 червня 2018 о 15:44

Море книг

На узбережжі Бохайскої затоки в Китаї побудовано одну з найнезвичайніших бібліотек у світі. Звуки хвиль найкраще заспокоюють та допомагають людям поринути у світ книг з головою.

Десятки кілометрів відділяють це дивовижне місце від будь-яких будівель чи магістралей. До того ж, архітектори з китайського архітектурного бюро «Vector Architects» зробили найкраще, що можна було придумати у цій місцині – вписали природу в інтер’єр.

Велетенські панорамні вікна, багато вільного простору та круглі скляні отвори в даху забезпечують зал чудовим краєвидом на море та додатковим світлом. Будівля створена усього з трьох основних матеріалів – бетону, листів ламінованого бамбука та скла. Таке поєднання, як можемо побачити, дало неймовірний результат. Ця будівля найближче розташована до моря з усіх міських закладів у світі.

Все це дозволило реалізувати початкову ідею – можливість читання на пляжі, інтегровану у більш комфортні умови. Природне світло, що заливає приміщення, в поєднанні з тишею, дозволяють працювати в бібліотеці «Seashore Library» максимально ефективно та із задоволенням.

Авторам проекту було цікаво дослідити взаємозв'язок людини і природи. Саме тому читачі так легко віднаходять гармонію, якої їм так не вистачає у хаотичному мегаполісі. Бібліотека «живе» за таким принципом: під час хорошої погоди працівники книжкового сховища відчиняють усі двері першого поверху, і приміщення візуально об'єднується з пляжем та морем.

Окрім цього, «Seashore Library» – більше, ніж просто місце з багатотисячною колекцією книг. Будівлю поділено на декілька частин: простір для читання, для медитації та територія для активних занять. А втамувати спрагу чи голод можна у барі.

На противагу читальним залам, місце для медитації виглядає більш приватним та аскетичним. Там акцент більше зроблений на грі світла й тіней. Дах у цьому місці вигнутий, що робить висоту стелі меншою, а також створює терасу, звідки море вкрай добре чути, але при цьому не видно.

Вкрай чудово, що Україна також не пасе задніх у переосмисленні бачення культури бібліотеки. Коли на вівтарі знань гармонійно поєднуються духовне просвітлення та естетика, народжується нова генерація усвідомлених читачів. Отож, очікуємо на скору появу сучасного покоління книголюбів.

Фотоматеріали узято з сайту National Geographic

Посилання на National Geographic: https://www.nationalgeographic.com

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.