Десятки кілометрів відділяють це дивовижне місце від будь-яких будівель чи магістралей. До того ж, архітектори з китайського архітектурного бюро «Vector Architects» зробили найкраще, що можна було придумати у цій місцині – вписали природу в інтер’єр.
Велетенські панорамні вікна, багато вільного простору та круглі скляні отвори в даху забезпечують зал чудовим краєвидом на море та додатковим світлом. Будівля створена усього з трьох основних матеріалів – бетону, листів ламінованого бамбука та скла. Таке поєднання, як можемо побачити, дало неймовірний результат. Ця будівля найближче розташована до моря з усіх міських закладів у світі.
Все це дозволило реалізувати початкову ідею – можливість читання на пляжі, інтегровану у більш комфортні умови. Природне світло, що заливає приміщення, в поєднанні з тишею, дозволяють працювати в бібліотеці «Seashore Library» максимально ефективно та із задоволенням.
Авторам проекту було цікаво дослідити взаємозв'язок людини і природи. Саме тому читачі так легко віднаходять гармонію, якої їм так не вистачає у хаотичному мегаполісі. Бібліотека «живе» за таким принципом: під час хорошої погоди працівники книжкового сховища відчиняють усі двері першого поверху, і приміщення візуально об'єднується з пляжем та морем.
Окрім цього, «Seashore Library» – більше, ніж просто місце з багатотисячною колекцією книг. Будівлю поділено на декілька частин: простір для читання, для медитації та територія для активних занять. А втамувати спрагу чи голод можна у барі.
На противагу читальним залам, місце для медитації виглядає більш приватним та аскетичним. Там акцент більше зроблений на грі світла й тіней. Дах у цьому місці вигнутий, що робить висоту стелі меншою, а також створює терасу, звідки море вкрай добре чути, але при цьому не видно.
Вкрай чудово, що Україна також не пасе задніх у переосмисленні бачення культури бібліотеки. Коли на вівтарі знань гармонійно поєднуються духовне просвітлення та естетика, народжується нова генерація усвідомлених читачів. Отож, очікуємо на скору появу сучасного покоління книголюбів.
Фотоматеріали узято з сайту National Geographic
Посилання на National Geographic: https://www.nationalgeographic.com
Будь ласка, оцініть новину!
Користувач:
Красовська Олена Ігорівна