Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Новини
19450
10 липня 2019 о 16:58
pdf Роздрукувати

МОН рекомендує викладати так!

Освітнє відомство оприлюднило чинні методичні рекомендації для вчителів з викладання навчальних предметів на 2019/2020 навчальний рік.

Міністерство освіти і науки України спільно з Національною академією педагогічних наук та Інститутом модернізації змісту освіти розробили практичні рекомендації для вчителів. Методичні вказівки розраховані для запровадження у закладах загальної середньої освіти вже у 2019/2020 навчальному році.

Згідно з рекомендаціями, укладеними для викладачів усіх навчальних дисциплін, сучасна освіта має ґрунтуватися на компетентнісному та особистісно орієнтованому підходах до навчання. Саме тому до змісту всіх навчальних програм запроваджено компетентнісний підхід, який відповідає стратегічному напрямку розвитку освіти в контексті положень Концепції «Нова українська школа». Оновлені освітні плани характеризуються особливостями запровадження декількох наскрізних змістовних ліній:

 • «Екологічна безпека та сталий розвиток»
  підсилює формування у школярів соціальної активності, відповідальності й екологічної свідомості;
 • «Громадянська відповідальність»
  забезпечує розвиток соціальної й громадянської компетентностей, дає повноцінне розуміння терміну «відповідальний громадянин», визначає його функціонування;
 • «Здоров'я і безпека»
  сприяє реалізації здоров’язбережувальної ключової компетентності, орієнтуючи учня на духовний, емоційний, соціальний та фізичний розвиток;
 • «Підприємливість та фінансова грамотність»
  навчання молодого покоління українців ощадливості, раціонального використання коштів, планування витрат, стимулювання лідерських ініціатив;
 • інші компетентності, передбачені стандартом освіти.

Усі закладені провідні соціально й особистісно значущі ідеї послідовно розкриватимуться у процесі навчання й виховання сучасного українця. Зазначені сенси вкрай необхідні учням для формування ціннісних і світоглядних орієнтацій, тож змістові лінії інтегруватимуться в освітній процес у кожен з навчальних предметів.

Оновлені навчальні програми передбачають розв’язання завдань реального змісту, виконання міжпредметних навчальних проєктів, роботу з різними джерелами інформації.

Спільними навичками для усіх дисциплін є читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, навички оцінювати ризики, вміння ухвалювати рішення та розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.

В оприлюднених рекомендаціях також зазначено:

Зміст навчання базуватиметься на положеннях дидактики, психології, методики, підборі оригінальних завдань і видів діяльності, моделюванні творчої діяльності учнів, урахуванні розвитку мовних, соціальних, громадянських, здоров’язбережувальних та інших компетентностей, визначених навчальними програмами.

Мотивом до внесення змін в чинну систему освіти України, за словами представників освітніх відомств, виступили не лише вимоги до якості сучасної освіти, а ще й потреба запровадження у навчання європейських цінностей. Розвиток української  освіти МОН вбачає в інтеграції світових та європейських стандартів.


Конкретні рекомендації для кожного з учителів знайдете у документах, розділених за категоріями. Методичні рекомендації для вчителів:


З повним текстом настанов Міністерства освіти і науки ви можете ознайомитись в документі:

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.