МОН проводить конкурс на безкоштовне підключення до міжнародних баз даних

Міністерство освіти і науки проведе конкурс між університетами та науковими установами щодо підключення до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science.

У жовтні минулого року за кошти держбюджету централізовано підключили до баз 103 вишів та наукових установ МОН. Протягом семи місяців фахівці МОН вивчали результати користування базами тими університетами, що виграли конкурс.

Новий цикл відбору також відбуватиметься за конкурсом – його планують оголосити найближчим часом. Під час його проведення враховуватимуть такі показники як кількість публікацій у наукових журналах, що включені до Web of Science та Scopus, можливість надання доступу до баз представникам інших організацій тощо.

Торік ми провели конкурс та вперше за кошти держбюджету централізовано підключили до баз 103 українських вишів та наукових установ МОН. Зокрема, 68 закладів отримали доступ до Scopus, 64 – до Web of Science (29 – до обох баз – Ред.). Доступ був розподілений так, щоб охопити ним майже всю країну. У кожному обласному центрі, а також таких містах, як Маріуполь, Кривий Ріг, Кременчук, Мелітополь, зараз є доступ до обох баз даних, – розказав генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Дмитро Чеберкус наголосив на тому, що з моменту підключення МОН постійно вивчало активність та динаміку використання абонентами доступу до баз.

Наразі ми проаналізували інформацію за перші 7 місяців передплати і спостерігаємо досить позитивну тенденцію. Якщо в перший місяць через ці підключення було зроблено 22,5 тисяч запитів, то зараз цей показник зріс більш як втричі – близько 70-75 тис запитів на місяць. А в грудні, наприклад, кількість запитів взагалі перетнула позначку в 100 тисяч. Тобто ми побачили, що користування базами є затребуваним серед українських науковців, допомагає їм інтегруватися в світову наукову спільноту. Тому прийняли рішення про відбір  на другий цикл підключення, – зазначив очільник директорату.

Найбільшу активність продемонстрували такі виши:

1. Вінницький національний технічний університет

2. КНУ ім. Тараса Шевченка

3. Львівська політехніка

4. НТУУ «КПІ»

5. Сумський державний університет

Водночас Дмитро Чеберкус підкреслив, що МОН окремо звертало увагу на ті заклади, які мінімально використовували можливості передплати. Цю інформацію обов’язково врахують під час нового відбору, щоб продовження передплати за кошти бюджету отримали ті, кому це справді потрібно.

На цей рік на забезпечення передплати було закладено більше коштів, ніж торік, і ми плануємо, що їх вистачить на підключення близько 110 закладів. Але загалом зараз нашою метою є отримання так званої національної ліцензії, яка дозволить підключити до Scopus і Web of science не тільки наші університети та наукові установи, а й заклади, підпорядковані іншим міністерствам – МОЗ, Міноборони, МВС тощо, а також наукові установи НАН та галузевих академій. Але це питання напряму залежить від того, чи отримаємо ми в наступному році більше фінансування для цієї передплати, – додав він.

Scopus – бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. За оголошеною стратегією, ця база даних має стати найбільш повним та вичерпним ресурсом для пошуку наукової літератури.

Web of Science (до 2014 Web of Knowledge) – платформа, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту МОНу: 

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.