Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Мобілізація: хто зі здобувачів освіти не може отримати відстрочку

Через повномасштабну війну в Україні триває загальна мобілізація. В умовах воєнного стану отримати повістку можуть усі чоловіки призовного віку.

Студенти, які навчаються у вищих навчальних закладах, можуть отримати відстрочку від мобілізації в умовах воєнного стану. Це передбачає Закон України «Про військовий обов'язок та військову службу».

Тобто студента не можуть мобілізувати, якщо він навчається у будь-якому навчальному закладі на денній формі навчання, навіть якщо це не перша вища освіта.

Крім цього, вже набув чинності закон про внесення учнів і викладачів профосвіти до переліку осіб, що не підлягають призову під час мобілізації:

  • учні та викладачі установ професійної (професійної-технічної) освіти нарівні зі студентами та викладачами професійної перед вищою та вищою освітою.

Відстрочення від мобілізації можуть отримати лише учні ПТУ денної чи дуальної форми навчання, як і студенти вищих навчальних закладів.

Якщо студентові все ж прийшла повістка, він має надати документ, що підтверджує його право на відстрочення. Це довідка з навчального закладу.

Студенти, що офіційно закінчили бакалаврат, у липні вже не вважаються студентами та не можуть претендувати на відстрочення від мобілізації, навіть якщо військовозобов'язаний вступає на магістратуру. Адже у проміжок часу між закінченням бакалаврату і вступом на магістратуру людина не є студентом і не має права на відстрочення.

Нагадаємо, до з’ясування причин і обставин відсутності освітянина чи науковця, які виїхали через війну, рятуючи життя, роботодавець повинен зберігати за ними робоче місце та посаду. Однак відсутність працівника на роботі не оплачується.

Фотоматеріали: drohobych-rada.gov.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.