+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
м. Мукачево

Міnі-EdCamp Mukachevo «Як повернути довіру до школи?»

Спеціальний репортаж «Всеосвіти» з самого серця головної (не)конференції Закарпаття.

З чого починається довіра до освіти? З відкритості освітньої системи, поваги до кожного учасника навчального процесу та педагогіки партнерства. Всупереч помилковим судженням, партнерські відносини під час освітнього процесу зовсім не ототожнюють вчителя з невимогливою, безініціативною особою, яка виключно спостерігає за комунікативними зв’язками своїх учнів, а скоріше навпаки – свідчать про необхідність підкреслення лідерських якостей вчителя для того, щоб він міг стати справжнім наставником для своїх вихованців. Адже, як засвідчує практика, саме вибагливі та справедливі вчителі мають найбільшу повагу та довіру серед учнів.

Такий принципово новий формат педагогіки – радше, потреба Нової української школи – вимагає постійного самовдосконалення. Для цього майже 4 роки тому і було створено платформу для професійного зростання українського вчительства – EdCamp Ukraine. Це справжня скарбниця натхнення для викладачів-однодумців, які зустрічаються для обміну досвідом та поширення «вірусу любові до дітей та своєї роботи».

Панорама міста Мукачево

Цього разу 2 лютого «епідемія освітніх змін» захопила Мукачево хвилею позитивних педагогів, готових реформувати сталу систему освіти. Вчителі зібрались на теплому та атмосферному Закарпатті, аби розібратись як повернути довіру до школи. А охороняв своїм пильним оком це дійство Соломон EdCamp'ович Мукачевобілокрильський – головний символ Міnі-EdCamp Mukachevo.

Пан Мукачевобілокрильський спостерігає за EdCamp'ерами

170 вчителів з різних куточків України, які перемогли у конкурсному відборі, завітали до Мукачівської ЗОШ №7, аби весело та з користю провести вікенд, що надихає. Координаторкою заходу стала справжня освітня фея, неймовірно хлібосольна господиня та чудова педагогиня – Оксана Томищ. Дякуємо, пані Оксано, Вам та Вашій команді за надзвичайно цікаву програму та славнозвісну закарпатську гостинність.

Координаторка Оксана Томищ та організаторка Міnі-EdCamp Mukachevo Марина Полянська

Спікери дивували палітрою знань, якою хотіли щедро обдарувати учасників Міnі-EdCamp Mukachevo. Тематика радувала своїм різноманіттям – від розвитку емоційного інтелекту та здобуття антикорупційних навичок до використання коміксів, гри «Minecraft» під час навчання та фінансової грамотності. Тренінгові елементи освіти, практичні лайфхаки, метод навчання у музеях, застосування SCRUM і багато іншого. Вже заінтриговані? Тоді скоріше реєструйтесь на найближчий для Вас цікавий EdCamp вже зараз!

Ми створили проект 4 роки тому, коли ринку підвищення кваліфікації для педагогів в Україні фактично ще не існувало. Тоді в нас мало хто вірив! За ці декілька років багато змінилося в нашій державі. Наразі ми спостерігаємо розквіт організацій, які працюють з вчителями задля підвищення їхньої професійної компетентності. Ми неймовірно щасливі щодо цього!  – зазначила організаторка та PR-менеджерка EdCamp Ukraine Ірина Міньковська.

Після закриття Міnі-EdCamp Mukachevo, учасники досі обмінюються теплими спогадами, світлинами з радісними обличчями та словами вдячності. І це не може не надихати! Не оминули такі «листи щастя» і команду «Всеосвіти».

Повний фотозвіт з #MiniEdCampMukachevo можна переглянути за посиланням:
https://www.facebook.com/pg/vseosvita/photos/?tab=album&album_id=2183233851734960

Повернувшись з заходу, хочеться якнайшвидше поринути у роботу, аби почати змінювати освітню систему на краще вже зараз. А це свідчить про неймовірну атмосферу та велику кількість однодумців на EdCamp.

Нещодавно вийшло друком наймасштабніше національне дослідження сфери підвищення кваліфікації українського вчительства – «Навчати і навчатися: як і куди зростати українському вчительству».

З онлайн-версією видання ви можете ознайомитись за посиланням: https://docs.wixstatic.com/ugd/df4ebb_efe324089d574e64af64918b415015cd.pdf

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти