Міцний сон і медитація: американські студенти відвідуватимуть курси щастя

Бристольський університет пропонує студентам курс щастя, який зараховуватимуть як навчальну дисципліну.

Курс щастя викладатиме професор Брюс Гуд (анг. Bruce Hood), психолог, який досліджує, як працює людський мозок, що таке щастя і як його досягнути.

Ми дуже щасливі, що університет підтримав курс «Наука щастя». Ми чекаємо сотню студентів не лише з психологічних напрямів навчання, а й інженерів, хіміків, медиків та інших. Навчання йтиме за шаблоном минулорічного досвіду, проте ми серйозніше контролюватимемо студентів, оскільки тепер вони отримують оцінку. Їм справді доведеться докласти зусиль, – коментує курс професор Гуд.

На минулорічний пілотний курс записалось понад 400 студентів, однак він не зараховувався як залік чи екзамен.

Студенти ходитимуть на навчальну дисципліну раз на тиждень і водночас відвідуватимуть «Центр щастя». Під час лекцій розглядатимуться різні запитання, на приклад: чи є щастя генетично закладеним, чи можна його змінити і як наш розум спотворює щастя, яка роль культури у задоволенні емоційних потреб людини тощо.

У якості домашньої роботи студентам пропонуватимуть 7 завдань, серед яких потрібно вибрати лише одне: виділити більше часу для сна, зайнятись медитацією, висловити подяку людям, попрактикувати спонтанний прояв доброти.

Курс щастя зараз активно запроваджується в американських університетах, адже це доводить його ефективність. Професор Єльського університету Лорі Сантос (анг. Laurie Santos), який викладав подібний курс зазначив:

Я отримую електронні листи від студентів, в яких йдеться про те, що «Клас Хорошого життя» змінив їх і їхню траєкторію в житті. Наприклад, після закінчення коледжу вони влаштувались на іншу роботу.

Курс щастя зробили частиною навчальної програми через сумну статистику: за останні три роки 12 студентів здійснили самогубство.


Нагадаємо, раніше Всеосвіта писала про те, що в Україні створять наукові ліцеї для школярів, які полюбляють науку та цікавляться дослідженнями.

Посилання на сайт independent: https://www.independent.co.uk/

До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
6
міс.
1
9
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.