"Ми пропонуємо гнучкий підхід до імплементації...", - Лілія Гриневич

26 квітня Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич презентувала Президенту Болгарії Дорожню карту імплементації мовної статті Закону України «Про освіту».

26 квітня Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та міністр освіти і науки Болгарії Красімір Валчев підписали декларацію щодо впровадження мовної статті закону «Про освіту».

Українські діти, що належать до болгарської меншини, матимуть можливість вивчати кілька предметів материнською мовою, адже важливим питанням залишається підготовка вчителів. Про це говорила Лілія Гриневич з Президентом Болгарії Руменом Радевим. 

Для нас важливо, щоб залишалась можливість бодай 1-2 предмети вивчати материнською болгарською мовою. Які саме предмети – не так важливо. Тут значимою є саме можливість вивчати болгарську, збільшувати словниковий запас та покращувати граматику, – зазначив Президент Румен Радев.

Лілія Гриневич відзначила, що чинна редакція мовної статті Закону «Про освіту» повністю дозволяє запровадити таку модель, а також представила Президенту Дорожню карту імплементації мовної статті Закону України «Про освіту».

Після отримання висновку Венеційської комісії ми підготували детальну дорожню карту імплементації мовної статті. Зокрема, там представлено сам висновок Комісії та попередня редакція мовної статті до проекту нового закону «Про загальну середню освіту». Ми пропонуємо гнучкий підхід до імплементації, що дозволить виробити індивідуальні моделі, які враховуватимуть особливість навчання кожної національної меншини, що проживають в Україні», – розповіла Лілія Гриневич.

Лілія Гриневич також зазначила, що дуже важливо знайти вчителів, які є носіями мови, щоб вони навчали дітей.

Для нас важливий виклик – забезпечити школи, де навчаються мовами національних меншин, фаховими вчителями. Вже зараз в межах наших двосторонніх домовленостей в Україні працює декілька вчителів з Болгарії, які є носіями мови та мають відповідну освіту. Також маємо покращити навчання вчителів в українських університетах», – додала Лілія Гриневич.

Представники болгарської нацменшини підтримали новий закон «Про освіту», але наголосили на відсутності кваліфікованих вчителів з болгарської мови та підручників. Власне, у бюджеті 2018 року уряд вже заклав 500 млн грн. на перекваліфікацію вчителів. Тож це не є великою проблемою.

Фотоматеріал взято з офіційного сайту МОН

Посилання МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.