Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

28 березня 2019 о 18:26

Меморандум між МОН та фундацією «З країни в Україну»: єдина платформа – спільні зусилля – успішні проекти

Часом успіх проекту залежить від допомоги держави та громадськості. Підтримкою стане для активістів меморандум, підписаний між МОН та нашими інформаційними партнерами – фундацією «З країни в Україну».

Найактивніші студенти та школярі віднині матимуть змогу реалізовувати свої проекти, спілкуватися та обмінюватися досвідом на спеціалізованих платформах. Щоб підтримати важливі соціальні або освітні проекти, які запроваджує українська молодь, між Міністерством освіти і науки України та фундацією «З країни в Україну» підписано Меморандум. 27 березня 2019 року у Києві міністр науки і освіти Лілія Гриневич та очільник фундації Денис Блощинський поставили під ним свої підписи.

Меморандум створюватиме умови для співпраці бізнесу, державних установ та громадськості. Спільні зусилля партнерів, які його підписали, сприятимуть успішному втіленню різноманітних соціальних та освітніх ініціатив.

Лілія Гриневич так прокоментувала цю подію, звертаючись до керівника організації:

Ми бачимо значні перспективи у співпраці з вашою організацією, адже ви безпосередньо спілкуєтесь з великою кількістю учнів, учителів і, наскільки мені відомо, плануєте розширювати комунікацію з батьками. Ваша діяльність суголосна концепції реформи Нова українська школа, і ми бачимо свій обов’язок у тому, щоб підтримувати такі ініціативи.

Прикладом такої платформи, вже активно працюючої, можна назвати програму «Відкривай Україну», започатковану нашими партнерами з фундації «З країни в Україну». Її учасниками є учні 7-11 класів у різних регіонах країни. Вони об'єднуються у команди, визначають спочатку якусь важливу для своєї школи локальну проблему, спільно розробляють та реалізують план її вирішення. Головне – щоб результати цих зусиль були конкретними та помітними для усіх.

На наступному етапі проекту – міському – учні беруться за більш масштабні завдання, які б помітно покращили життя мешканців міста. А от у фіналі, який об'єднує активістів з усіх куточків країни, можна познайомитися із інфраструктурами інших міст, обмінятися набутим досвідом, думками та планами на майбутнє.

Гейміфікована платформа, яка покладена в основу проекту, зробить проект інтерактивним, зацікавить учасників, дозволить їм легше спілкуватися між собою.

Ми підтримуємо той напрям змін в освіті, що сьогодні впроваджується МОН, тому хочемо долучитися до цього процесу і бути корисними там, де зможемо. Розпочаті зміни настільки комплексні, що часто сигнал не досить коректно доходить до вчителів, батьків та учнів, і, думаю, важливо, щоб, працюючи в межах власного проекту, ми могли допомогти ідеям Нової школи бути краще зрозумілими і доступними спільноті, - зауважив Денис Блощинський.

Посилання на офіційний сайт МОН: https://mon.gov.ua/ua