Математика – легко! Творчі ідеї для дошкільнят

Пропонуємо ТОП-7 оригінальних способів зацікавити дітей математикою.

Ваших дітей лякають цифри і при згадуванні слова «математика» вони всіляко намагаються утекти?:) А от ми впевнені, що математика – це зовсім не нудна наука, і щоразу намагаємось це довести нашим читачам. Цього разу ми спробуємо викликати інтерес у дітей до цариці наук за допомогою оригінальних способів обчислення.


 Спосіб №1 

Гарбузові пазли

Цією ідеєю поділилася американська вчителька Бет Горден, яка розміщує на своєму сайті безліч цікавих ідей для творчості. Кумедні гарбузові пазли допоможуть дітям легко вивчити табличку множення. Вам не потрібно створювати саморобку самостійно, адже Бет зробила готові шаблони, якими ви можете скористатися прямо зараз.

На одній частині пазла написаний приклад, а на іншій – правильна відповідь. До кожного прикладу дітям потрібно знайти відповідь самостійно. Ускладніть завдання, встановивши ліміт часу.

Завантажити пазли за посиланням: https://goo.gl/3rtKL7


 Спосіб №2 

Гарячий шоколад

Вже у повітрі відчули аромат гарячого шоколаду? Ні, ми не будемо його варити, але він допоможе дитині рахувати.

Роздрукуйте готові шаблони із відповідями на останній сторінці. У кожній чашці містяться зефірки із числами. У першу колонку дітям потрібно написати приклади, використовуючи числа-зефірки. З отриманих відповідей потрібно скласти приклади у другій колонці.

Завантажити матеріал за посиланням: https://goo.gl/kKTsuW


 Спосіб №3 

Покажи і напиши

Чи можна навчитися рахувати за допомогою улюблених смаколиків? Звичайно ж, можна. Ваші дітлахи, мабуть, полюблять різноманітні карамельки та популярні шоколадні цукерки як M&M’s.

Завантажте та роздрукуйте готовий шаблон. Як бачимо, на ньому є три поля для заповнення: перше – «кинь кубик», друге – «напиши» (дитині потрібно написати цифру, яка випала на кубику), третє – «покажи» (потрібно покласти рівно стільки цукерок, скільки випало на кубику).

Ця гра сподобається дітям, які готуються вперше йти до школи. Крім того, у них буде можливість одразу навчатися і їсти цукерки. Хто ж не відмовиться від такого, правда ж?

Завантажити матеріал за посиланням: https://goo.gl/17pchM


Спосіб №4

Морозиво з вишенькою

Математична гра підходить для двох-трьох учасників. Поділіть конуси морозива між гравцями. Кожен учасник розміщує конус лицьовою стороною вгору. Якщо сума на конусі відповідає номеру картки (йдеться про вершечок морозива), то учасник кладе її на конус. Якщо сума не збігається, то картка у гравця забирається. Якщо учасник отримує картку-вишеньку, то отримує ще додаткові дві картки із сумою. Виграє той, хто найперше збере всі цифри, тобто складе ціле морозиво, той і переміг.

Завантажити матеріал за посиланнямhttps://goo.gl/dU1EmM


  Спосіб №5 

Ескімо

І знову за справу беруться улюблені ласощі дітей – морозиво «Ескімо». Роздрукуйте готовий шаблон із морозивом, виріжте його вздовж пунктирних ліній.

Головоломку (це нижня частина морозива із певною кількістю кружечків) потрібно порозкидати на столі. Роздайте дітям верхню частину морозива із написаними цифрами. Вони повинні порахувати кількість кружечків на кожній головоломці і зіставити з основною частиною.

Завантажити матеріал за посиланням: https://goo.gl/GNKrtX


 Спосіб №6 

Веселі цифри від 1 до 20

«Всеосвіта» пропонує веселий спосіб вивчення цифр за допомогою дидактичного матеріалу у вигляді гусенички з цифрами від 1 до 20.

 

Розробка містить:

♦ гусеничку, сформовану з 2 кіл на листках А4;

♦ набір квітів;

♦ набір цифр від 1 до 20.

Завантажуйте та використовуйте!

Завантажити розробку за посиланнямhttps://goo.gl/Z49Bvs


 Спосіб №7 

Таблиця «Вчимось рахувати»

Це унікальна розробка «Всеосвіти», яка стане у пригоді на уроках математики в початковій школі та доповнить дизайн вашого класу.

Всі цифри та знаки проілюстровані малюнками: тваринами, рослинами та природними явищами, які діти часто зустрічали в повсякденному житті. 

 

Таблицю можна завантажити у двох форматах:


Пропонуємо вам новини за подібною тематикою, з яких ви зможете почерпнути багато натхнення:

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
2
міс.
0
4
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!