Новини
888
12 серпня 2019 о 17:30

Малюк губить речі. Що робити?

Маленького «забуваку» варто з перших днів навчання привчати до зібраності та уважності.

У першокласника багато клопоту: вперше починаються заняття в школі, а з ними повністю змінюється спосіб життя. Тут би встигнути все і всюди, куди там до уважності та зібраності! Тому не дивно, що у шкільному ранці чогось не знайдеться: лінійки або щоденника, а то й кросівки загубилися. Час навчатися організованості та зібраності. Як не втрачати в школі різні речі, зберігати все своє майно і приносити додому? Спробуємо дати кілька слушних порад батькам, що робити.     

 Промаркуйте все, що можете – від верхнього одягу до ранця і мобільного телефона. В ідеалі потрібно пришити ярлички до піджачків і сорочок, кофточок та спідниць, підписати усі підручники та позначити канцелярські речі. Переодягаючись на урок фізкультури, дитина запросто може забути шкільну форму десь в куточку. У цьому розумінні можливості маленького учня безмежні: він легко може залишитися без штанів або спідниці і прийти додому у спортивному костюмі, а якщо «дуже постарається», то й без портфеля.

 Поясніть дитині цінність речей. Багато дітей не розуміють, у чому проблема. Пропала змінка? Мама купить нові туфлі і мішечок! Вони гадають, що втрати не варті того, щоб за них лаяли та дорікали. Дорослим немає сенсу жалкувати за ручкою або зошитом, але все-таки варто пояснити малюкові, що всі речі, які він так безтурботно втрачає, куплені за гроші. А мама з татом працюють і заробляють для того, щоб все це було. Зрозуміло, справжню ціну речам школяр зрозуміє ще не скоро, але, послухавши дорослих, напевне, буде більш ощадливим.

 Привчіть дитину складати речі в певному порядку. Щоденник, пенал, телефон повинні лежати у певних відділеннях ранцю, звідки їх зручно діставати. Коли малюк до цього звикне, відсутність чогось потрібного буде одразу помітна. А значить, дитина буде більш уважною.

 Навчіть сина або доньку збирати речі компактно. Це значить: зошити вкладати в підручники, шапку, шарфик і рукавиці – в мішок для змінки. Чим компактніше все зібрано, тим легше контролювати, чи все на місці.

 Дозвольте дитині бути більш самостійною у побуті. Якщо ви за «садівської» звичкою і «для швидкості» одягаєте дитину самі, то, звичайно, він не запам'ятає, що і в якому порядку йому потрібно надіти. Звідси забуті в школі жилетки, краватки і джемпери. Нехай синочок або донька повністю вдягаються самі, самостійно складають шкільний ранець та наводять порядок на робочому столі.

 Не купуйте дитині неадекватно дорогих речей. У кожному класі є батьки, які забувають про доцільність. Дитині у 7-9 років зовсім не потрібен наворочений смартфон, ранець вартістю у кілька сотен гривень і туфлі, прикрашені стразами Сваровськи.  Батькам іноді здається, що все повинно бути «дорого-багато», а дитині важливо, щоб було зручно і комфортно. Звичайно, тільки батькам вирішувати, який бюджет виділити на шкільні потреби, але достатньо якісних і не дуже коштовних телефона, шкільного планшета і ортопедичного ранця. Вибрати такі речі цілком можливо і розлучитися з ними не так шкода, як із чимось супердорогим. Запропонуйте малюку бути більш уважним зі своїми речами і поясніть, що більш дороге приладдя у нього з'явиться, коли він буде відповідально ставитися до того, що має зараз.

 Заздалегідь зробіть запас речей, які найвірогідніше можна загубити. Скільки не пильнуй, але малюк рано чи пізно обов'язково щось загубить. Найчастіше безслідно «зникають» ручки, олівці, гумки і лінійки. Закуповуйте все це напочатку чверті оптом і не переживайте через те, що у черговий раз доводиться купувати новий пенал.

Посилання на Мама.ru: https://mama.ru/

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.