Майстерня Дій в Хлистунівці: як молодь вчать презентувати власні ідеї

Програма "Майстерня Дій" організувала для хлистунівської молоді можливість презентувати власні креативні проекти.

На сьогоднішній день досить популярними вважаються різноманітні соціальні проекти, які реалізуються локально ­– всередині окремих громад. Не лише міста, але й села зорієнтовані на внутрішній розвиток, на активізацію своїх ресурсів та покращення життєвого рівня мешканців.

В селі Хлистунівка Черкаської області на днях провели офіційну презентацію ідей з благоустрою в рамках проекту «Майстерня Дій». За інформацією на публічній сторінці програми неформальної громадянської освіти молоді «Майстерня сільських ініціатив», школярі виступили з пропозиціями власних проектів, що в майбутньому позитивно вплинули б на зміни в усіх провідних сферах життєдіяльності села.

Центральна мета програми полягає в мотивуванні інтересу молоді до суспільно значущих подій. Відсутність ініціативи у дітей може бути викликана страхом непорозуміння, байдужістю або недостатністю практичної оцінки. «Майстерня сільських ініціатив» намагається подолати цей бар’єр, застосовуючи наступну структурну систему, за якою молодь презентує свої ідеї: Що я пропоную (моя відповідальність)? Що мені потрібно (відповідальність партнера)? Що отримає село (суспільне благо)? Таким чином, учні вчаться мислити перспективно, проводити логічні зв’язки між успішною реалізацію своєї особистості та успіхом громади, адже на суспільному рівні це взаємозалежні речі.      

Розповідаючи про особливості індивідуального проекту, молодь спирається на центральні поняття «Майстерні сільських ініціатив»: Відповідальність, Підтримка, Одна ціль, Довіра, Мотивація, Повага, Співпраця, Заохочування колег, Відданість своїй праці, Чесність, Взаєморозуміння, Дружність, Виконання обов’язків тощо. Ці умови є першочерговими для ефективного втілення будь-якої ідеї, і абсолютне розуміння їх допоможе учням не тільки протягом учбового процесу, але й в дорослому житті.

Важливо розуміти, що за молоддю – майбутнє, а його прогресивність залежить від сучасних можливостей, які надаються дітям задля реалізації творчих ідей. 

 

Фотоматеріали взяті з особистої сторінки проекту «Майстерня сільських ініціатив» у Фейсбуці.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.