Майданчик мрії: як виглядають шкільні подвір'я у різних країнах світу

Пропонуємо вашій увазі Топ-7 нестандартних шкільних майданчиків у різних країнах світу, дизайн яких вражає і, водночас, надихає.

Практично неможливо уявити школу без шкільного майданчика. Фактично, це особиста територія учнів. Тут ідеальне місце для ігор, для спілкування з однокласниками. Традиційно, ми знаємо, що шкільні майданчики виглядають майже однаково. Та насправді, це не так. Ми розкажемо вам про дивовижні шкільні подвір’я з усього світу, які привертають увагу своїм неординарним архітектурним виглядом.  

1. Шкільний майданчик школи Pre-Prep (Кембридж)

Нестандартне рішення для облаштування шкільного майданчика, який довгий час ніяк не використовувався, запропонувало архітектурне агентство. Майданчик перетворився на спеціальну зону навчання для учнів молодших класів. Спеціальний навіс створює тінь і рятує учнів від спеки у розпал гарячого літа, а також від дощу. На території є підвищення, яке можу бути сценою, також є творча зона з дощок для малювання та кольорового дзеркала, щоб діти могли розвиватись як у класі, так і на відкритому повітрі. Вчителі та батьки не переживають за безпеку дітей на такому подвір’ї, бо вхід і вихід – через клас.

2. Палітра кольорів у парижському дитячому садочку

Будівля дитячого садка Ecole Maternelle Pajol у Парижі має свою тривалу історію, що починається з 1940-х років. Дивлячись на яскраве оформлення дитячого садочка тяжко уявити, як виглядала будівля у минулому столітті. Значення кольору в психології важко переоцінити, тому художники і підбирали відповідні кольори: червоний, помаранчевий та жовтий стимулюють мозок. Двилячись на фото, відразу хочеться посміхнутись, тож можна лише уявити, яку радість відчувають діти, коли кожного дня відвідують заклад. 

3. «Зелений острівець» у Брукліні

Шкільний майданчик бруклінської державної школи 261 перебудували на зелений острівець. Заасфальтоване шкільне подвір’я замінили на садок з деревами та відкритим класом початкової школи. Цікаво, що побажання учнів щодо облаштування майданчика обов’язково враховувались: тут встановили тренажери для старшокласників, круглий стіл для проведення переговорів чи дебатів і тенісний стіл. Зважаючи на часті дощі у Нью-Йорку, спеціальне екологічне покриття чудово поглинає воду. У такий спосіб наближені вулиці та підвали будинків не затоплює надлишкова вода в стоках. Переобладнання майданчика проходило в рамках програми охорони навколишнього середовища країни.

4. Екологічний дитячий садок у В’єтнамі

Незвичайний дитячий садок у В’єтнамі збудований для дітей взуттєвої фабрики і створений для того, щоб заохотити інші школи та садки кинути виклик урбанізації й поліпшити стосунки дітей із природою. Конструкція побудована таким чином, що сонячне світло потрапляє в класи з різних сторін. Учні початкової школи багато часу проводять на вулиці, досліджують навколишнє середовище. На верхньому поверсі є теплиця та сад, на нижньому поверсі критий майданчик, а вихід до зеленого стадіону є з кожного класу. Приміщення школи стало домом для тварин та птахів (є навіть спеціальні бокси для кажанів, сорок, стрижів та інших птахів). Вважається, що проведення вільного часу в такому середовищі дає змогу переосмислити основні концептуальні зв’язки між поезією, освітою та природою й надихає учнів. Отже, вся будівля разом із дітьми має відтворити повнофункціональну екосистему як місце для навчання, простір, де місцеві діти можуть реалізувати свій потенціал, а також центр для птахів.

5. Випас худоби та вирощення їжі

Шкільне подвір’я The Green School на Балі (Індонезія) виглядає найбільш оригінально. Уся школа збудована з екологічних матеріалів, тож нікого не дивує наявність шкільного майданчика з городом, свійськими тваринами, бамбуковими велосипедами, домашньою піччю чи велетенською грязьовою ямою, де діти можуть грати в боротьбу. Територія призначена не лише для ігор, але й для навчання: учні будують катапульту, вивчають природничі науки. Учні самостійно забезпечують себе їжею, вирощують її та збирають, а деякі класи навіть худобу або виробляють енергію. Здавалось би, навіщо це все дітям. Та мета полягає в тому, допомогти учням зрозуміти симбіотичний характер між пропозицією продовольства і попитом на продовольство та навчити їх жити в гармонії з природою.

6. Заняття під відкритим небом

Новий дитячий садок Mother Duck вважається зразковим в Австрії. Уроки проводяться на свіжому повітрі, адже тут є все необхідне. Що більше дошкільнята перебувають на свіжому повітрі, то міцніший їхній імунітет. Шкільний майданчик спроектований таким чином, що навіть у спеку учням буде комфортно навчатися. Від сонячного світла їх захищає навіс або тенти.

7. Спіральний дах та дерева посеред класу

На перший погляд, ця незвична конструкція дитячого садочка Fuji Kindergarten неабияк дивує, але має функціональне призначення. Дерева ростуть просто посеред класних кімнат, стираючи межу між зовнішнім і внутрішнім простором. А між самими класами немає стін — діти можуть вільно переходити з одного приміщення до іншого. Діти самостійно вирішують, у що будуть гратися, які заняття хочуть послухати, і як хочуть навчатися. У рамках системи Монтессорі тут запроваджують нові навчальні прийомі, що сприяють розвитку дитини.

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту Освіторії

Посилання на Освіторію: https://osvitoria.media

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.