МАЙБУТНЄ ДЛЯ КОЖНОГО: Інклюзивно-ресурсний центр на закарпатті

Питання інклюзивної освіти в Україні на сьогоднішній день майже не вирішено.

Відсутність окремого фінансування, детальної класифікації психо-фізичних порушень, з якими дітям дозволяється приходити до школи, а також випадки відвертого невизнання батьками хвороби у власної дитини унеможливлює адаптацію осіб з обмеженими можливостями до навчального процесу.

Показник інклюзії в Європі та Америці набагато вищий, ніж в пострадянських країнах. Останні дослідження довели, що на теренах України він майже зовсім відсутній. Тим не менше, щороку прогрес у сфері забезпечення правом на освіту дітей з обмеженими можливостями потроху зростає.

Перший на Закарпатті інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) урочисто відкрили в Ужгороді та презентували в межах Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Центр надаватиме комплексну допомогу з соціальною адаптацією, а також за допомогою сучасного приладдя зможе правильно оцінити можливості дітей відповідно до психолого-педагогічної сфери розвитку особистості. В ІРЦ навчатимуть дітей від 2-х до 18-ти років: на кожному етапі з ними працюватимуть фахівці, щоб в майбутньому забезпечити здобуття дошкільної та середньої освіти. Центр обладнаний кабінетами тифлопедагога, олігофренопедагога, психолога, логопеда та сурдопедагога, а також сучасними тренінговою, ресурсною та фізкультурною кімнатами.

В перспективі відкриття ще 18-ти подібних закладів на території регіону.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.