Статті
автор/ка
Ірина Плескач
1678
18 червня 16:36

Майстер-клас зі створення дидактичних ігор у PowerPoint

“Гра — це іскра, яка запалює вогник допитливості, цікавості.”
Василь Сухомлинський

Гра – наш незамінний помічник в навчанні. Дидактичні ігри вже давно довели свою ефективність, адже саме вони допомагають формувати у дитини потребу в знаннях, активний інтерес до того, що може стати їх новим джерелом удосконалення пізнавальних, умінь і навичок. Окрім того, такі ігри розширюють і систематизують знання дітей з певного предмета, формують комунікаційні навички, вдосконалюють образне і логічне мислення. У вебінарі вчителька початкових класів Ірина Плескач розповість про створення вправ та дидактичних ігор у програмі Microsoft PowerPoint та продемонструє можливості їх використання.

З чого ж складаються дидактичні ігри?

 • Перша мета — навчальна, яка прихована від дитини (наприклад, розвивати у дитини пам’ять, увагу або мислення).

 • Друга мета — ігрова, яка викладається дитині в правилах (тобто, дорослий, який пропонує дитині гру, розповідає, що конкретно потрібно зробити).

 • Третя мета — ігрові дії — методи прояву активості.

Завдяки дидактичним іграм:

 • розвивається уява, пам’ять, мислення;

 • вдосконалюється спостережливість, вміння фіксувати і знаходити відмінності між предметами;

 • діти вчаться грамотно висловлюватись та уважно слухати;

 • розвивається упевненість у собі, здатність знаходити спільну мову з іншими учасниками гри;

 • це можливість подання інформації в новому, більш зручному форматі.

Алгоритм створення гри:

 1. Визначення мети та завдання гри.

 2. Вигадування цікавої назви гри.

 3. Підбір фону, картинок.

 4. Створення самої гри в PowerPoint.

 5. Збереження гри (вибір формату).

Гра “Хто швидше?”

Спочатку дитина обирає собі будинок (червоне або зелене яблуко). Далі на екрані випадають яблука з літерами, а дитині потрібно якомога швидше скласти з них слово.

Таким чином учні утворюють нові слова, вчаться їх читати. Після цього можна також зробити, наприклад, звуковий аналіз слова.

Для того, щоб створити таку гру ми маємо додати картинку будинку, вставити яблуко з вирізаним кругом, написати в ньому літеру, а далі просто копіювати цю картинку, змінюючи відповідно літери. Не забуваємо додавати анімації до об’єктів: для цього виділяємо всі яблука та задаємо їм анімацію вильоту.

Гра з прикладами

У цій грі зліва ми бачимо два будиночки з цифрами, а справа — полунички з прикладами. Задача дітей — “розселити” ці полунички по будиночках. Коли дитина називає правильну відповідь, полуничка переміщається до відповідного будинку. Для того, щоб зробити таку анімацію нам потрібно виділити полуничку разом з прикладом, згрупувати їх та обрати в анімаціях “інші шляхи переміщення”. Після цього вже зможемо обрати як саме вони будуть рухатись.

Аналогічно можна зробити гру з ягідками, які ми “відправляємо” до кошиків.

Зоровий диктант

Якщо ми проводимо зоровий диктант та хочемо, щоб картинки зі словами з’являлись та зникали з екрана один за одним нам потрібно додати до кожної з них спочатку анімацію входу (виділені зеленим кольором), а потім обов’язково й анімацію виходу (виділені червоним).

Гра “Прочитай по перших буквах”

Для цієї гри ми маємо створити фігуру, прибрати з неї заливку та пермістити в неї об’єкти, склавши якесь слово з перших їх літер.

Спікерка також зазначає, що всі ці ігри можна використовувати з дітьми і в паперовому варіанті. Для цього ми маємо зберегти файл у форматі pdf або tif, якщо нам потрібен конкретний слайд, роздрукувати його та вирізати усі об’єкти.

Для того, щоб дізнатись більше про створення дидактичних ігор у PowerPoint переходьте за посиланням та дивіться весь вебінар Ірини Плескач  — https://vseosvita.ua/webinar/majster-klas-zi-stvorenna-didakticnih-igor-u-powerpoint-371.html

BigTunaOnline / Shutterstock.com

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.