Новини
678
17 червня 15:22

Майно закладів освіти можна буде приватизувати: ухвалено законопроєкт

Майно можна приватизувати, у випадку невикористання його впродовж 3 років.

Майно закладів освіти, яке понад три роки не використовують в освітньому процесі, можна буде приватизувати.

Верховна рада у другому читанні схвалила законопроєкт № 4486, який передбачає таку можливість.

Законопроєкт підтримали 290 нардепів, повідомило Суспільне.

Закон впорядковує використання майна державними та комунальними закладами освіти – щорічний облік і звітування органу управління.

Також законопроєкт передбачає, що майно, закріплене за державним або комунальним закладом вищої освіти, може безоплатно передаватись будь-якому іншому освітньому закладу чи науковій установі державної або комунальної форми власності за умови подальшого його використання виключно на освітні або наукові потреби.

Також майно зможуть передавати державним органам влади для забезпечення національних інтересів держави.

Окрім цього  документ сприятиме вдосконаленню процедури надання статусу «національного» закладам вищої освіти, національного наукового центру науковим установам та вдосконалить ефективність управління закладами освіти та державним майном, що за ними закріплено.

Фотоматеріали : lara-sh/shutterstock.com

Вас також може зацікавити такий матеріал: Уряд затвердив концепцію створення Президентського університету

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.