Львівська бібліотека після кардинального ремонту

URBAN бібліотека - це креативний бібліотечний простір, що поєднує в собі книгосховище, кав’ярню та творчий майданчик!

Бібліотеки завжди відігравали важливу освітню, виховну та культурну ролі в житті суспільства. При цьому, впродовж всього їхнього існування концепція їхнього простору також лишалася сталою. Змінювався хіба що ступінь їхньої публічності, наповнення та відкритості для людей, адже раніше не кожен міг дозволити собі таку розкіш, як відвідання бібліотеки - сакрального сховища книг! Сьогодні ж, ці інституції переживають глибокі трансформації, пов’язані з викликами часу. Все більше користувачів переходять на електронні носії інформації, завдяки яким власну маленьку бібліотеку можна створити в себе вдома. Змінюється також темп та спосіб життя людей. В цьому «новому» житті мережа wi-fi це вже не розкіш, я норма, а людьми створено безліч платних просторів, таких як кав’ярні, хаби, простори для коворкінгу, де можна легко зосередитися, щоб попрацювати, або ж просто почитати книгу та попити кави.

Саме тому в останні роки спостерігався відтік користувачів від публічних бібліотек. Чи варто з цим змиритися та дозволити інституту бібліотек відмерти? Ні в якому разі! Адже зниження інтересу до публічних книгосховищ пояснюється не відсутністю інтересу до книг, а непристосованістю старих бібліотечних установ до нового часу. Саме тому у великих українських містах, таких як Київ та Львів, вже відбуваються перші серйозні реконструкції міських бібліотек!

12 травня у місті Львів на вулиці Устияновича 4 відбулося офіційне відкриття міської бібліотеки після кардинального ремонту. У рамках реконструкції тут було не лише оновлено систему опалення та електропостачання, а й створено новий сучасний інтер’єр. Відтепер вона функціонує з новими книжковими шафами, стільцями, столами, освітленням, пофарбованими стінами та грифельним покриттям в коридорі, на якому кожен відвідувач може залишити свій відгук або пропозицію!

Концепція такого оновлення з’явилася в 2015 році. З того часу над створення нового бібліотечного простору працювали міська рада Львова, сама бібліотека, Інститут міста та організація UrbanIdeas. Тепер же, після відкриття, бібліотека стане місцем, де не лише можна позичити та почитати книгу, а й місцем, де збиратимуться жителі міста, щоб послухати лекції архітекторів різних країн, обговорити питання інфраструктури міста та подивитися презентації проектів перебудови вулиць тощо. В URBAN бібліотеці відбуватимуться регулярні кіноперегляди і навіть музичні концерти!

Як зазначив мер міста Львів, Андрій Садовий, ця бібліотека – це, перш за все, прекрасний подарунок для студентів архітектурних факультетів. Він впевнений, що ця бібліотека стане чудовим та сприятливим місцем для народження нових та цікавих ідей!

Від відвідання такої бібліотеки дійсно важко стриматися! Вдосконалюючи освітні та культурні середовища, ми, безсумнівно, вдосконалюємо себе!

Фотоматеріали взяті з сайту БЖ та з офіційної сторінки Urban бібліотеки у facebook.

Інформацію взято на сайті БЖ: bzh.life

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.