і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Любо глянути, «смачно» почитати

Бібліотеки усе частіше перетворюються на арт-простір, де об’єднуються однодумці-інтелектуали. Там проводять освітні заходи, лекції, майстер-класи – словом, усе, що необхідно для розумового розвитку.

Цього разу наш погляд полонила сучасна бібліотека «BOtaN». Сам шлях до закладу вже наповнює захватом, бо хто ж може пройти Андріївським узвозом та лишитися байдужим? Зайшовши туди, сповнюєшся натхненням та чітко розумієш, що потрапив сюди не на одну годину. Йти звідси просто немає бажання, адже хто ж не хоче відпочити від метушні гіперактивного мегаполіса, закутавшись у неймовірну книжкову історію.

Ідея створення такого концептуального та універсального місця прийшла засновникам спонтанно:

Для мене вирішальним став момент з нашумілою книгою «Чорний лебідь» (названа британським виданням The Times однією з 12 найвпливовіших книг з часів Другої світової війни – прим. авт.). Виявилось, що мені абсолютно ніде зосереджено та вдумливо почитати її. Щось легке можна безперешкодно читати під час обідньої перерви або в пробці. А така книга вимагала стовідсоткової концентрації. Протягом дня відволікала музика та сторонні шуми, а перед сном залишалося замало часу. Тоді мені й спало на думку зробити спеціальне місце для читання, - розповідає директорка «BOtaN» Альона Іванова.

Відчиняєш двері, вже розуміючи, що там на тебе чекає вільний простір, наповнений затишком та хорошими книжками. Барна стійка, декілька крісел, які з першого погляду дають зрозуміти – в них ти зануришся надовго, журнальні столики та довгий стіл зі стільцями. Але найбільш атмосферно у цьому залі стає від велетенських вікон, що відкривають неймовірний краєвид життя Воздвиженки.

Зійшовши сходами в підвал, знаходимо зал для роботи з великим столом та зручними стільцями. І, звісно, як же без обов’язкового атрибута бібліотеки – книжок. Вибір тут справді найрізноманітніший.

Серед 2 000 книг:

 • актуальні новинки
 • must read бізнес літератури
 • сучасна проза
 • маркетингові видання
 • науково-популярна література
 • книги з особистісного розвитку та мотивації
 • гумористичні видання
 • нетлінні твори
 • книги, автори яких є лауреатами Нобелівської чи Пулітцерівської премії
 • арт-альбоми
 • книги з мистецтвознавства
 • біографії видатних персон

Трішки далі розташувалась лаундж-зона, заповнена кріслами-мішками, підводитись з яких зможеш тільки після «смакування» якогось надзвичайного видання. І тут же знаходиться справжня «легенда» цієї нестандартної бібліотеки – білий гамак. Його створила студія WannabeDecor і впоралась із цією задачею, сказати чесно, на відмінно. Його обмилували усі, хто хоча б раз переступав поріг «BOtaN».

А що, як захочеться підкріпитися? Тут усе і для цього продумано! Меню розроблено з продуктами, корисними для мозку, пам’яті та зору і складається з різноманітних десертів, свіжих салатів, смачної кави, лимонадів та фірмового какао з ваніллю, мускатним горіхом або корицею.

Ідеальне освітлення для читання, аромат кави та хороші книжки – що ще потрібно для приємного вечора? Щодня з 10.00 до 22.00 двері відчинені для усіх, хто прагне стати кращою версією себе. Якщо самовдосконалення у приємній атмосфері – для вас, то це місце – те, що потрібно.

Дуже приємно, що інтелектуали сьогодні в моді!

Фотоматеріали узяті з сайту BOtaN

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь