Лінія перешкод: хочеш вступити до вишу — напиши заяву в військкомат

В Міноборони питання призову абітурієнтів розглядатимуть індивідуально з кожним окремо.

Громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою – п.5 розпорядження Уряду №179-р від 26.02.2020 року.

Щодо випускників коледжів та університетів, то Міністерством освіти і науки спільно з Офісом Президента та Генеральним штабом напрацьовані рішення, що дозволять їм, у разі бажання продовжити навчання за наступним ступенем освіти, отримати відстрочку від весняного призову.

Міністерство освіти і науки надало відповідні роз’яснення Приймальним комісіям ЗВО щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову. Попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження про свої наміри і на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 року.

Досягнуті домовленості дозволять вступникам скористатись своїм конституційним правом на продовження навчання - пройти необхідні вступні випробування та подати заяви на вступ, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

Народний депутат Роман Грищук на своїй сторінці Фейсбук прописав, як діяти абітурієнтам у випадках отримання повістки:

  • Написати заяву за шаблоном та надати її у військкомат.

  • Зателефонувати за номером +380 97 554 43 32.

Приходить багато скарг про призов абітурієнтів на військову службу, тому пишіть в особисті чи телефонуйте за номером +380 97 554 43 32, будемо розбиратися з кожним індивідуально, — пише Грищук.


Фото взято з порталу "Toyota WARRIOR"

Вас також може зацікавити: Рівняйсь, струнко: здав ЗНО — прямуй до військкомату.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.