Лілія Гриневич попросила не затягувати місцеві громади із закупівлею обладнання  для початкових класів

4 травня 2018 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила, що до 1 вересня необхідно закупити обладнання для початкових класів.

Відомо, що 4 квітня Уряд прийняв постанову, якою розподілив майже мільярд гривень на обладнання для Нової української школи: 

1. 40% цих грошей буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для 1-го класу. Розподіл коштів між областями здійснюватиметься з урахуванням кількості класів початкової школи в регіоні.

2. 40% коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. Розподіл між областями здійснюватиметься з урахуванням кількості учнів 1-4-го класів у певній місцевості.

3. 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ. Розподіл коштів — з урахуванням кількості закладів, у яких є початкова школа.

Таким чином ці гроші пішли на області, які мають оперативно розподілити кошти  місцевими громадами, щоб було достатньо часу на проведення тендерів. Про це заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 4 травня 2018 року, в межах дискусії освітнього форуму, який проходить на фестивалі Карпатського простору у Івано-Франківську.

Загалом на Нову українську школу через різні субвенції в 2018 році держава передбачила майже 2 млрд грн - 1 мдрд 869 млн 749 тис гривень. З них кошти цільової субвенції на Нову українську школу – більше 1 млрд 300 млн, що складається з 998,7 млн на закупівлю обладнання для початкових класів та 386,5 млн – на підвищення кваліфікації вчителів. До мене надходять тривожні сигнали, що в окремих областях затягується процес подальшого розподілу цих коштів. І я дуже прошу не затягувати з цим процесом, адже тендери забирають багато часу, а меблі мають бути у школах до 1 вересня, - повідомила Міністр.

Лілія Гриневич наголосила на тому, що місцеві громади мають поквапитись і вирішити питання щодо закупівлі якісного обладнання.

23 березня МОН дало загальні, але більш ніж зрозумілі методичні рекомендації, в яких йдеться про те, яке саме обладнання можна закуповувати на виділені державою гроші та який вигляд повинен мати клас. Зокрема, у класі має бути створено 8 навчальних осередків. Також у цих рекомендаціях є застереження щодо безпеки, зовнішнього вигляду та мобільності обладнання. Парти мають бути належного кольору, легкі та мобільні, для роботи дітей у групах, не травматичні тощо. Для того, щоб закупити правильне, потрібне для НУШ, обладнання, ви маєте вивчити усі необхідні документи. Будь ласка, приділіть цьому час, - попросила Міністр.

Дійсно, підібрати необхідне обладнання для учнів зовсім не просто. Потрібно враховувати усі рекомендації, щоб навчання для дітей було зручним та безпечним. Сподіваємось, що цей процес не затягнеться і з початку навчального року учні навчатимуться в комфортних умовах.

Фотоматеріал взято з офіційного сайту МОН

Посилання МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.