+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Лабораторія – мандрівниця

Мобільна наукова лабораторія, яку придбав Львів у 2018 році, активно подорожує школами міста, намагаючись заохотити до вивчення фізики якомога більше дітей.

Фізика – не найлегший предмет у школі, але від цього не менш цікавий. Особливо, коли експерименти проводяться наживо, а певні фізичні явища можна побачити на власні очі. Все це можливо у мобільній науковій лабораторії.

Вона має 10 інтерактивних експонатів за допомогою яких учні можуть самі проводити експерименти. Цікаві назви експонатів говорять самі за себе: «Діапазон слуху», «Брахістохрона», «Архітектурні арки», «Слухаючи кістьми», «Магдебурський експеримент», «Вентилятор Бернуллі», «Внутрішні напруги – конструкції під тиском», «Перевернутий зір», «Дірка у воді», «Людина-пазл».

Обладнання для лабораторії створили спеціалісти української компанії EdPro. Фахівці компанії також провели тренінг для львівських вчителів, щоб навчити їх користуватись інтерактивним комплексом. Кожен експонат обладнаний інформаційним стендом, який можна легко транспортувати та розкладати. На кожному стенді міститься інструкція з її користування.

На придбання мобільної лабораторії Львів витратив 2 млн грн. Школи міста, які приймали лабораторію – мандрівницю, проводили цікаві «Дні науки» за допомогою нового інноваційного обладнання. У кожній школі лабораторія перебувала від кількох днів до кількох тижнів в залежності від кількості учнів школи.

За словами міського голови Львова Андрія Садового, після того, як лабораторія побуває в усіх школах міста, її встановлять у Центрі науки, який заплановано збудувати спільно зі львівським ІТ-парком.

У кожній школі, де вже погостювала лабораторія, бажання вивчати фізику зросло. Адже учні самі могли проводити експерименти та досліджувати механізм дії кожного експонату. А головне: менше писати – більше навчатись.

Проекспериментувати та ближче познайомитись з лабораторією змогли й учасники фестивалю освіти «Вчителі майбутнього», який проходив 21-22 червня у Львівському просторі !FEST Холдінг емоцій.

А ви знаєте, що у Варшаві є величезний музей науки – «Коперник»? Цей центр науки містить понад 450 інтерактивних експонатів, за допомогою яких відвідувачі самі проводять експерименти.

Тож фізика – це не нудно! А якщо діти кожної української школи зможуть займатись фізикою та готуватися до ЗНО в подібних лабораторіях, то саме вони в подальшому будуть їх змінювати та поповнювати новими експонатами. І хто знає, можливо саме Україна в майбутньому обжене «Коперника» за кількістю експонатів.


Вас також зацікавить матеріал про літні поробки для дітей

Авторка: Любава Кулинич

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись