Креативна економіка в Україні: сучасні цифрові технології у сфері освіти

В Україні активно розвиватимуть електронну освітню платформу. До її розробки долучаться IT-експерти.

Сили провідних IT-спеціалістів країни зосередяться на створенні проектів, які в майбутньому забезпечать доступ до якісної освіти завдяки електронній освітній платформі.

Відповідний Меморандум про співпрацю між МОНом та Асоціацією «Інформаційних технологій України» був підписаний 7 березня 2018 року. Документ офіційно підтверджує спільну зорієнтованість на створення потужного освітнього середовища, а також на повноцінне функціонування ринку освітніх технологій, що сприятиме розвитку електронного навчання в суспільстві.

Україні необхідно розширити можливості вільного користування навчальними ресурсами та відповідними блоками інформації, а тому нова електронна платформа допоможе швидко й ефективно підвищити загальний освітній рівень українців.

Сьогодні цифрові освітні технології набувають неабиякої популярності. Вони допомагають створювати інтерактивні та цікаві матеріали для учнів, забезпечують доступ до якісної освіти, дають змогу вчителям дистанційно підвищувати кваліфікацію, відкривають нові можливості для навчання впродовж життя, – підкреслила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Як повідомляє Міністерство освіти і науки, крім розвитку ринку електронних підручників члени Асоціації продуктивно розроблятимуть систему збору та аналізу статистичних даних в сфері інформаційно-комп’ютерних технологій, фіксуватимуть найменші зміни та на їхній основі прогнозуватимуть подальшу координацію діяльності.

Українська ІТ-індустрія, як і інші галузі креативної економіки, є індустрією, що базується на знаннях. Тож, впровадження в освітній процес сучасних технологій та спрощення доступу до джерел знань є вкрай важливими першочерговими кроками, що сприятимуть формуванню нової когорти високоосвічених спеціалістів не тільки для ІТ-галузі, а й для інших секторів економіки, – відзначає виконавчий директор Асоціації «ІТ України» Олександр Кубраков.  

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.