Красномовство – зі шкільної лави

Вмінню правильно говорити та вільно почуватися у будь-якій ситуації вчать львівських школярів. Риторику тут читають поки у якості експерименту.

Львівським школярам можна позаздрити: на уроках їх вчать красиво і правильно говорити, а також імпровізувати. Більше місяця у 8-ми школах міста учням читають риторику. Предмет, який може здатися, на перший погляд, нецікавим, викладають студенти кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Поки ця дисципліна викладається швидше у формі гуртка, ніж повноцінного уроку, як, наприклад у середньому навчальному закладі № 1 ім. Івана Франка.  Заняття відбуваються двічі на тиждень та розпочинаються із розігріву тіла та розминки артикуляційного апарату.

Поки що це наша основна діяльність із дітьми. Вправи допомагають їм бути відкритішими до глядачів і чіткіше говорити, – говорить викладач риторики Данило Хромов.

Після опанування початкових вмінь дітям дають більш складне завдання: самим придумати сценку, персонажів, написати текст та швидко створити відповідний образ. Ця вправа називається імпровізацією. Хлопці і дівчата залюбки розігрують комічні сюжети, легко перевтілюються у кумедних героїв.

Наприклад, для мене це легко, бо я ніби завжди був артистичним. Тому після того, як нам кажуть, кого треба показувати, ми одразу щось думаємо, – розповідає учень 8-а класу Максим Гаєвський.    

В Україні Львів став першим містом, де пробують навчати ораторському мистецтву. Проект є спільною ініціативою Першого українського театру для дітей та юнацтва та міського управління освіти.

 Цього року студенти-викладачі та учні школи матимуть тільки тренажі. А вже з наступного – будуть ставити перемовини, дебати, захисти презентацій, - каже помічниця художнього керівника Першого театру Ірина Артем'як.  

Якщо результат експерименту буде оцінено схвально, то риторику почнуть вивчати в усіх львівських школах з початку нового навчального року.

Треба повертатися до древніх греків. Це вони запропонували людям філософію розвитку і у своїх школах вивчали два предмети: риторику, тобто вміння коммунікувати, й етику – правила, як це робити», - зазначає народний депутат Олег Березюк.

Посилання на Zaxid.net: https://zaxid.net

482
10.04.2019 17:50:57

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
1
0
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!