і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Краще гір можуть бути лише каньйони!

Подорожі можуть та повинні бути доступними для усіх, адже саме під час мандрів ми розвиваємось як багатогранні особистості та здобуваємо знання, яких не отримати, перебуваючи вдома.

У 2014 році, після Євромайдану, на хвилі патріотизму, широкого поширення серед українців набув туризм, в межах своєї держави. І більшість для себе виявила, що наша країна вкрай мальовнича та багата на природні пам’ятки. Серед місцин, які тоді відкрилися для українців та розпочали свою «кар’єру» знаних туристичних місць є й Буцький каньйон, що на Черкащині. Ви маєте побачити цю виняткову красу на власні очі! Неймовірні красоти цих геологічних утворень приголомшують своєю масштабністю. Дивно, але у якийсь момент ти справді не віриш у те, що все ще знаходишся в межах своєї України. Мабуть, надто довго ми вірили в те, що там, де нас немає – краще.

Осягати красоти своєї рідної держави наважились і тридцятеро студентів Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини. Ця екскурсія була проведена в рамках проекту з розвитку інклюзивного туризму «Подорожуємо без бар’єрів». Цього разу, студенти з особливими освітніми потребами мали змогу насолодитися новими гранями України. Тому ця поїздка й була такою особливою.

Буцький каньйон у тандемі з водоспадом Вир та річкою Гірський Тікич – це справжнє диво України. Саме ця надзвичайна пам’ятка, архітектором якої є сама природа і лягла в основу цієї подорожі. Учасники відвідали Буцький каньйон, дізналися історію селища Буки.

Підготовка до усієї екскурсії тривала близько трьох місяців, оскільки скеляста місцевість каньйону не сприяла комфортній експедиції учасників поїздки. До того ж, там відсутні допоміжні архітектурні споруди, що спрощували б пересування мандрівників, тому формування можливості вільно переміщуватись студентам, які займаються за інклюзивною системою, лягло на плечі організаторів подорожі. За цей час також було розплановано маршрут для найбільшої зручності групи та забезпечено трансфером учасників. До цього процесу також долучилися досвідчені екскурсоводи та волонтери.

Завдяки нашим спільним зусиллям, під час екскурсії студенти відкрили для себе цікавий світ природи Черкаського краю, а також відчули переваги подорожі «без бар’єрів». І хоча реалізувати задум було нелегко, ми дуже задоволені результатом, - розповіла деканка факультету УДПУ Оксана Кравченко.

Організували захід фахівці факультету соціальної та психологічної освіти УДПУ разом з представниками Центру соціально-освітньої інтеграції та інклюзивного туризму «Без бар’єрів». Фінансову підтримку надав представник Асоціації «Інклюзивний реабілітаційно-соціальний туризм» Сергій Каштан.

Фотоматеріали узяті з сайту МОН

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь