Космічний успіх: студенти ДНУ вдало спроектували і випробували ракету-носій

Студенти Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара створили ракету, яка відповідає світовим стандартам.

Як повідомляє офіційний сайт Міністерства освіти і науки України, студенти Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара власними силами створили та успішно запустили суборбітальну ракету-носій легкого класу. Вона повністю відповідає стандартам світової категорії за всіма наявними технічними вимогами. Випробування відбулося на полігоні Павлоградського механічного заводу.

Спроектували ракету 14 студентів фізико-технічного факультету ДНУ під керівництвом досвідчених викладачів, а ще 8 студентів з 4 різних факультетів займалися проектуванням корисного навантаження.

Студенти безпосередньо контролювали процес запуску, приймали та обробляли інформацію з ракетних бортових систем в режимі реального часу.

Ракета злетіла на висоту близько 3 км. Для визначення можливості підйому навантаження додали тестовий супутник-прототип CanSat вагою 330 г, також створений авторами проекту .

Безперервна та складна робота тривала близько 5 місяців.

Ці випробування дають старт зворотньому відліку до запуску ракети до 100-річчя ДНУ. Ракети-носії міжнародної класифікації CanSat сьогодні є у кількох країн: Японії, Америки, Європейського космічного агентства. Якщо запуски наших студентських ракет будуть успішними, ДНУ зможе стати базою для організації міжнародних престижних наукоємних змагань. Сьогодні такі змагання підтримують провідні аерокосмічні організації світу – NASA, Boeing, Європейське космічне агентство, – поділився ректор ДНУ Микола Поляков.

За словами голови Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. Макарова, консультанта студентських команд Олексія Куліка, у межах проекту «Студентська ракета» сконструювали і виготовили три експериментальних ракети.

Перша, яку зараз запустили, є тестовим проектом і містить конструктивне рішення, рішення по двигуну, по електроніці. Якщо вони підтвердять свою працездатність, то цей проект ракети стане основою штатного варіанту ракети-носія з корисним навантаженням стандарту CanSat. Вважаю, це дуже гарна практична форма навчання майбутніх ракетників та інших спеціалістів для цієї галузі, – зазначив Кулик.

Ракета розробляється до 100-річчя ДНУ ім. Олеся Гончара у співпраці з ГО «Асоціація Ноосфера».

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту МОНу.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.