Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Ефективність навчального процесу. «Живі» уроки
»
Взяти участь Всі події

Конструктор тестів: створіть сучасний та цікавий тест разом зі «Всеосвітою»

Як створити сучасні авторські тести на «Всеосвіті».

Конструктор тестів на «Всеосвіті» став популярним безкоштовним сервісом для тисячі вчителів, які з його допомогою створюють унікальні авторські тести для перевірки якості знань учнів. Система тестування дійсно зручна й зрозуміла, а додаткові опції з’являються ледь не щодня.

На попередніх вебінарах Леся Литвиненко, співзасновниця та креативна директорка платформи «Всеосвіта» розповідала про нові опції системи тестування й, загалом, як створювати тест. 

Але, Конструктор тестів щоразу зазнає змін: як його структура, так і зовнішній вигляд. Тому про чергові новації в онлайн-сервісі та їхні переваги Леся Литвиненко розповіла на вчорашньому вебінарі, який доступний до перегляду в будь-який час. 

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/onlajn-testi-ak-instrument-perevirki-znan-v-umovah-distancijnogo-ta-stacionarnogo-navcanna-ak-zrobiti-svoi-testi-nadsucasnimi-185.html

Усі інші вебінари спікерки можна переглянути на Особистій сторінці

З моменту проведення останнього вебінара на тему тестування наша команда додала декілька нових опцій. Родзинкою ваших тестів можуть стати яскраві Подяки учням за їхню старанність під час навчання. Нагороди можна прикріпити наприкінці тестування або ж видати їх після закінчення карантину, як за сумлінну роботу під час дистанційного навчання. 

Текст нагород можна змінювати одразу. Учитель може вписати ПІБ і клас учня, а також власне привітання. Аналогічну нагороду можна вручити й батькам, які допомагали дітям та педагогам. 

Подяки можна завантажити за посиланням: https://vseosvita.ua/library/podaki-za-sumlinne-vikonanna-vsih-zavdan-pid-cas-distancijnogo-navcanna-272016.html

Нагадаємо інформацію про деякі функції Конструктора тестів.

Конструктор тестів дозволяє створювати відкриті, частково відкриті й приховані тести. Відкритий тест можуть переглядати й проходити всі користувачі. Для того, щоб пройти частково відкритий тест, його автору необхідно надіслати запит. Такі тести позначаються в бібліотеці позначкою ключика. Прихований тест ніхто з користувачів не зможе переглянути чи знайти в бібліотеці. Доступ до нього матимуть лише ті особи, які отримають посилання для проходження.

Зверніть увагу! За прихований тест Свідоцтво не видається. Але, його можна згодом зробити відкритим й отримати нагороду. 

Кожен тест містить флешкартки. Вони створені не для перевірки якості знань, а для ознайомлення. Учень натискає на зображення й воно автоматично повертається з правильною відповіддю. Для того, щоб переглянути флешкартки, учням необхідно надіслати звичайне посилання. 

З’явилась додаткова функція «Переглянути, як виглядає тест». Як вам сподобався тест іншого користувача й ви бажаєте переглянути завдання, натисніть на цю позначку та спробуйте прости його самостійно. 

Також нагадуємо, що є можливість створення власного тесту на базі відкритого. Тобто, якщо вам сподобався тест Галини Ігорівни з української мови, то всі запитання або певну частину з них можна додати до власного тесту. Але, у вашому тесті відображатиметься інформація про автора питань! 

Будь-який тест можна завантажити у форматі pdf. Це зручно, коли вчитель у класі збирається провести тестування. Тест завантажується разом з відповідями, але їх не потрібно показувати учням. 

Зверніть також увагу на те, коли учень проходить тестування за комп’ютером, він не може покинути сторінку тесту й пошукати відповідь на інших сайтах. Якщо дитина захоче вийти з тесту, він автоматично завершиться. 

Ще одне нововведення – наші розробники додати можливість проходити тест учням лише один раз. Для цього необхідно обрати відповідну опцію. 

Серед усього іншого є ще такі опції: 

 • Показувати результат відповіді після кожного питання (учителю варто задуматись, чи дійсно школяру варто бачити результат після кожного запитання. Якщо, до прикладу, він відповість на перших три запитання неправильно, може сильно засмутитись). 
 • Показувати варіанти відповіді у випадковому порядку (ідеальний варіант для того, аби учні не списували один в одного). 
 • Показувати запитання у випадковому порядку. 
 • Заборонити проходити тестування з одного пристрою декільком учням 
 • Спрощений. Без переходу в повноекранний режим (підходить для дошкільнят). 

Тепер спробуємо створити тест на базі відкритого:

1. Оберіть тест, який вам сподобався та натисніть відповідну позначку. Обов’язково впишіть назву (ця назва є технічною, лише для вчителя. Наприклад: «Українська мова для 1-Б класу»). 

2. Далі необхідно обрати режим проходження: 

 • Активний – почати проходження можна відразу. Цей режим ідеально підходить для проведення самостійних або контрольних робіт.
 • Запланований – почати тестування можна лише в заданий час. Цей режим ідеально підходить для перевірки знань учнів вдома.
 • Керований – почати проходження можна лише за вказівкою. Цей режим особливий тим, що вчитель сам визначає тривалість тестування.

3. «Показувати роботу над помилками» й «Показувати результати» – ці опції можна вимкнути.

4. Оберіть систему оцінювання:

 • Для учнів (12 балів)
 • Для дошкільнят (без оцінок)
 • Для студентів (100 балів, ECTS).

У тесті для дошкільнят відображатимуться такі фрази: «Ти можеш краще», «Ти йдеш до успіху», «Це тріумф».

5. За бажанням, встановіть максимальний та мінімальний бал за тест. Додаткова опція – «Нараховувати бали за частково правильну відповідь» – діє для всіх систем оцінювання.

6. Для того, щоб учні приєдналися до вашого тесту, їм необхідно надіслати посилання, код або QR-код. 

Під час проходження тестування вчитель може бачити результати учнів, змінювати ПІБ, зараховувати відповідь з певного питання, чи навіть блокувати або видаляти учня.

Створення власного тесту

1. Натисніть позначку «Створити тест» й заповніть пусті поля такою інформацію: назва тесту, його опис, предмет, клас. Зображення можна завантажувати за бажанням. 

Увесь текст можна змінювати за розміром й кольором, а також підбирати стилі. До завдань можна додавати посилання або вбудовувати відео з ютуба. 

2. Тепер до тесту необхідно додати запитання. Наразі існує 7 типів запитань. 

3. Ви можете власноруч встановити бали за кожне запитання. Якщо ви цього не обираєте, система автоматично рахує все у відсотках. 

4. Після того, як запитання додані, збережіть свій тест та перегляньте його. Якщо ви помітили помилку або захотіли додати інформацію, в будь-який момент тест можна редагувати. Також можна додати запитання чи навпаки, видалити його. 

5. Усі результати відображатимуться в Кабінеті тестування: тут можна буде побачити статистику проходжень, кількість приєднаних учнів, їхню успішність. 

Зверніть увагу! Власні тести можна вбудовувати в персональний блог. 

6. Також результати тестування можна завантажити у форматі EXCEL. 


Сподіваємось, ці поради допоможуть вам створити унікальні тести. Обов’язково спробуйте онлайн-сервіс й слідкуйте за оновленнями! А також радимо переглянути вебінар Лесі Литвиненко, щоб глибше зрозуміти зміни у системі тестування. 

#тести #онлайн_тести

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.