Коли настає «підліткова криза»: основні ознаки

Подолати переламні періоди у житті підлітка, коли він або вона змінюється фізично і психологічно, доможуть батьки. Називаємо ознаки, які не можна пропустити.

Ваш син або донька – школярі. Вони швидко дорослішають, іноді зовсім непомітно для батьків. Але саме в періоди так званих підліткових криз треба бути більш уважними до дітей: в цей час вони потребують підвищеної уваги з боку найрідніших людей. Причому, уваги до своїх внутрішніх переживань, а не проявів турботи з приводу якихось зовнішних чинників. Як помітити ці зміни у дитині та вчасно відреагувати, радить психолог Катерина Мурашова. Ознаки «підліткової кризи» вона називає «дзвіночками».

 Дзвіночок перший 
Помітно змінюється поведінка дитини. Тих
ий спокійний хлопчик може раптом стати відчайдушним пустуном, а надзвичайно активна дівчинка проводить час подалі від подруг, сидячи та мовчки, у довгих роздумах.

 Дзвіночок другий 
Настрій
дитини стає нестійким і легко змінюється. Підліток може сумувати або навіть плакати, а потім різко стати веселим, зустрівши кращого друга. Коли нібито все добре вдома і у школі, але раптом дитина може розлютитися через якусь дрібницю, і ось вже двері ледь не злітають з петель через порожній конфлікт, який виник на рівному місці.

 Дзвіночок третій 
Змінюється фізичний вигляд дитини. Дівчата «округлюються»
, стають більш жіночними, або, навпаки, витягуються, змінюються пропорції їхнього тулуба і кінцівок. У хлопчиків ламається голос, волосся стає більш жирним, починається оволосіння обличчя і тіла за чоловічим типом.

 Дзвіночок четвертий 
З
вертаючись до батьків, школяр всіляко підкреслює свою самостійність та незалежність від дорослих. Найбільш типові фрази звучать так: «Я можу сам вирішувати, що (як, коли) робити», «Ви мене ніколи не розуміли», «Ваше покоління безнадійно відстало, і вам не зрозуміти, що …», «Я сам буду вирішувати свої проблеми» тощо.

Психолог попереджає: якщо ви помітили принаймні дві ознаки з цього переліку, значить, ваша дитина переживає ту саму «підліткову кризу» та потребує вашої батьківської підтримки.

Посилання на «Дитячий психолог»: https://dytpsyholog.com/

1194
02.05.2019 13:30:00

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.