Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Книги, які розкривають причини війни з російським фашизмом

Триває голосування, де українцям пропонують обрати 10 книг, які пояснюють причини російсько-української війни.

Український інститут книги й Міністерство культури та інформаційної політики складають список 10 ключових видань з історії України, які допомагають зрозуміти причини війни з рашистами.

Про це повідомляє пресслужба УІК.

Разом з вами ми можемо сформувати список цих книжок, які будуть доступні українцям через один із державних цифрових інструментів, про що ми обов’язково додатково повідомимо. Сьогодні ж пропонуємо всім долучитися до вибору книжок із довгого списку, сформованого на основі тематичних каталогів, дані до яких УІК збирає від видавців та оцінює зусиллями незалежних експертів — йдеться в дописі.

Серед запропонованих видань:

  • Гульнара Абдулаєва «Кримські татари: від етногенезу до державності»;

  • Володимир В’ятрович «Україна. Історія з грифом “Секретно”»;

  • Кирило Галушко «Український націоналізм»;

  • Ярослав Грицак «Подолати минуле: глобальна історія України»;

  • Енн Епплбом «Червоний голод. Війна Сталіна проти України»;

  • Оксана Забужко «Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій»;

  • Вахтанг Кіпіані «Справа Василя Стуса»,

  • Сергій Плохій «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності»;

  • Тімоті Снайдер «Криваві землі. Європа між Гітлером і Сталіним» та інші.

10 обраних за підсумками голосування книжок українці зможуть отримати у вільному доступі.

Окрім запропонованих Українським інститутом книги варіантів, можна додати власні пропозиції книжок, які мають бути доступні українцям безкоштовно.

Голосування триватиме до 12 липня 2022 року.

Заповнити форму з опитуванням можна за посиланням.

Нагадаємо, намагаючись стерти культуру й історію України, кремль прагне стерти саме поняття української нації. Саме тому українці мають розповсюджувати соцмережами інформацію про знищення рашистами української культури з хештегом #PostcardsFromUkraine.

Український Інститут за підтримки USAID запускає міжнародну кампанію «Листівки з України» / «Postcards from Ukraine», яка покаже світові зруйновані історичні та культурні памʼятки України.

Кампанія має на меті розповісти про завдану шкоду українській культурі окупантами внаслідок бомбардувань та обстрілів під час повномасштабної війни, яку розпочала країна-терорист росія.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.