Китайські розробники створили робота-репетитора XiaoDan

Головною особливістю робота є його здатність імітувати дії та жести людей з його оточення.

Сьогодні побачити робота у торговому центрі чи міському транспорті вже й не така дивина. За останні роки технічний прогрес досяг неймовірного розвитку тож у майбутньому нас чекає ще більше інноваційних розробок і систем, які допомагатимуть нам у повсякденному житті. Сьогодні Інтернет переповнений великою кількістю програм, які допомагають учням і студентам підтягнути успішність з будь-якого предмету чи навчальної дисципліни. Тепер потреба звертатись до репетитора відпадає, оскільки китайці в цьому плані просунулись уперед і створили робота, який може бути домашнім репетитором для дітей.

Розробниками роботу XiaoDan є компанія Xiaomi, що випускає різноманітні електронні гаджети. Робот здатен імітувати дії та жести людей з його оточення. Також XiaoDan вміє розпізнавати обличчя, об’єкти, жести, джерела звуку, аналізувати семантику мови та розуміти людські діалоги. Завдяки цим функціям, користувачам буде простіше взаємодіяти з ним.

Такого робота можна перепрограмувати на спілкування з дітьми. За відсутності родичів вдома XiaoDan може виконувати функції няньки або ж навіть репетитора. XiaoDan навчатиме дітей англійської, математики або інших шкільних предметів. У його корпус вбудована камера, яка дозволяє записувати відео і здійснювати відеодзвінки через WiFi.

Чи буде розробка доступна та міжнародному ринку, поки що невідомо та у Китаї вона з’явиться найближчим часом.

Чи справді робот зможе замінити реального репетитора – ніхто не знає.  Дехто з людей вважає, що штучний інтелект ніколи не зможе бути кращим, ніж реальний викладач. Окрім знань, тут відіграє і емоційна складова: поки що тільки людина здатна в повній мірі відчувати і виражати емоції, мати почуття. Та й поки що, роботи не можуть виховати особистість, як це вдається людині. Хоч би як, автоматизація постійно робить кроки вперед. 

Посилання на Studway: http://studway.com.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.