Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Розробка навчально-методичних матеріалів: алгоритм дій
»
Взяти участь Всі події
Новини
2660
4 червня 2019 о 10:00
pdf Роздрукувати

Китайські ієрогліфи, шкільні артефакти і домашнє печиво: у київській школі № 129 святкували закінчення навчального року

В останній день занять у київській спеціалізованій школі №129 відбулося яскраве родинне свято Schoolfest.

Останній день навчального року у спеціалізованій школі № 129 м. Києва виявився вдвічі святковим. Головна подія – свято останнього дзвоника – продовжилася шкільним фестивалем Schoolfest.

Вранці на урочистій лінійці голосно пролунав останній дзвоник. Для випускників багато чого в цей день було із визначенням «останній»: напутні слова вчителів, батьків та друзів, шкільний вальс, останній урок і слова подяки улюбленим педагогам.

Випускники підтримали всеукраїнську еко-акцію,  і  дорогу в доросле життя дітям батьки  благословили не повітряними кульками, а українськими вишитими рушниками.

А потім святкування плавно перейшло у Schoolfеst. Учнівські команди підготували близько 10 локацій за інтересами. На шкільному подвір'ї вирував щедрий ярмарок: молодші учні і старшокласники пропонували безліч апетитних смаколиків, виготовлених власноруч і за допомогою батьків. На спортивному майданчику розпочалося свято сімейного спорту, організоване Дніпровським благодійним фондом. На майстер-класі з китайської каліграфії гостей навчали азам однієї з найскладніших мов світу.

Наша школа – спеціалізована, з поглибленим вивченням англійської мови. І одна з перших у Києві, яка почала підготовку ще й з китайської. У 5-му класі діти обирають другу іноземну мову – німецьку або китайську. Кадровий потенціал – високий: поряд з українськими вчителями китайську викладають носії мови. Зараз ми спостерігаємо тенденцію зростання кількості бажаючих вивчати саме китайську мову. Курс стосується не тільки вивчення філологічних особливостей мови. Розглядаємо великий пласт історії, знайомимо з культурами народів Південно-Східної Азії. Проводяться виховні позакласні заходи, спрямовані на вивчення особливостей культур сходу, – розповів педагог-організатор Владислав Нечуйвітер.

На свято запросили вчителів-ветеранів, які багато років свого життя присвятили школі, їм віддавали найбільшу шану. Активісти розшукали близько 60 випускників минулих років, які не просто прийшли до рідної школи на зустріч, а принесли пам'ятні речі – щоденники, фотографії, старі пенали, ручки тих часів. Артефакти зайняли свої місця у Парку історії школи, влаштованому тут же, поруч. Випускники розповідали про свої юнацькі хобі, згадували смішні шкільні історії та найвизначніші моменти за час існування рідної школи. У нинішньому році шкільний колектив відзначає видатний ювілей – 60-річчя свого закладу, адже вперше 1 вересня у ньому святкували 1959 року. Символічно, що сьогодні школа № 129 готується до масштабної реконструкції, фактично до будівництва нової школи, яке планувалося  ще з 1988 року.   

Школу планують реконструювати в новобудову. По вул. Юрія Поправки буде стояти початкова школа. Вздовж вул. Червоноткацької – приміщення старшої школи. Проектуються  і спортивний комплекс, і басейн, і стадіон. Але ми дуже любимо цю школу, тому минулого року започаткували родинне свято – Родинофест. У нинішньому – відбувся Schoolfest. Як камінь закладають перед початком будівництва, так ми цю землю насичуємо позитивом, – зазначила директорка спеціалізованої школи №129 Ірина Гудзь.

На кожну визначну подію в країні школа відгукується масштабними освітніми проектами. У 2014 році, коли почалися військові дії в Криму, акція «Я – родина – Україна – світ» була присвячена роздумам на тему: чому в Україні дехто ховається від армії, як сталося, що наша армія була практично знищена, та що треба, аби підняти престиж військових? 

У ході здійснення проекту «Історична мапа України» учні розглядали історичні та сучасні кордони нашої країни, порівнювали, як змінювалися з часом межі окремих областей. 

Карта Києва із новими назвами вулиць, зміненими після оголошення декомунізації, з'явилася у школі після масового перейменування. Тепер учні знають героїв чи видатних осіб, чиї імена увічнені на табличках. Проект так і називався: «Київ в особистостях». 

А у березні нинішнього року в школі приймали EdCamp – сучасний формат обміну досвідом між педагогами. Тему визначили так: «НУШ: 6 місяців потому», шукали відповіді на гострі питання сучасної реформи школи. Ініціаторами виступили молоді вчителі школи. Гостями стали 120 педагогів з усієї країни, а на захід завітали заступник міністра освіти Павло Хобзей та заступник директора Інституту модернізації змісту освіти  Роман Шиян.

Сьогодні спеціалізована школа № 129 живе в очікуванні великих змін. Реконструкція повинна розпочатися  через рік.

Всі бюрократичні процедури – і щодо проекту, і щодо оформлення землі – ми зробили. Далі з мером, а також міським і районним управлінням освіти говоримо про те, що ця школа - в пріоритеті. Сума коштів буде розраховуватися на дату початку будівництва, і це, напевно, більше 100 млн. грн. Фактично відбудовуватиметься нова школа, – повідомив депутат Київради Олександр Харченко.

Нинішні традиції школи № 129 обов'язково збережуться та продовжаться у новому приміщенні, а масштабне родинне свято стане традиційним.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.