Суми

Кишеньковий гід для студентів: фахівці СумДУ розробили віртуальних персонажів, які знайомлять усіх охочих з університетом

Відтепер про Сумський державний університет розповідатимуть віртуальні персонажі у доповненій реальності.

У пошуках вичерпної інформації про той чи інший виш ми, зазвичай, зазираємо на офіційні сайти, приправлені цілими стосами фотографій навчальних закладів у найвигідніших ракурсах. Нам пропонують переглянути альбоми студентських нарад, помилуватися фасадом будівлі, а в кращому випадку – побувати на 3D-екскурсії корпусами та аудиторіями. В будь-який інший час, крім Дня відкритих дверей, нас може врятувати чуйний студент, який красномовно розповість про рідну альма-матер. Звичайно, якщо не буде поспішати на семінар або лекцію.

Як креативно ознайомити відвідувачів та майбутніх студентів з особливостями навчального закладу і проілюструвати їх «живими» прикладами? На це питання знайшли відповідь фахівці Сумського державного університету: вони розробили яскравих віртуальних персонажів, які розповідають про діяльність факультетів та інститутів вишу. Кишеньковий гід у вигляді усміхненого учня з легкістю вміщується на екрані вашого гаджета і в доповненій реальності має чималий зріст (орієнтовно як у середньостатистичного п’ятикласника). Перевага подібного винаходу в тому, що ви можете спокійно роздивлятись будівлю університету, насолоджуватись його атмосферою, одночасно слухаючи цікаві факти про навчальний заклад.

Щоб «активізувати» персонажів, користувачі мають знайти перед корпусом так званий “маркер” та просканувати його QR-код.

Над проектом працювали фахівці організаційно-методичного центру технологій електронного навчання Юрій Зубань, Дмитро Самохвалов та Дмитро Байдук, а озвучили персонажів студенти різних спеціальностей СумДУ.

Наразі розробники працюють над наступним етапом, у якому віртуальні учні стануть інтерактивними та зможуть взаємодіяти зі співрозмовником.

У нашому університеті вже кілька років впроваджуються в навчальний процес технології доповненої реальності. Тому розробники мали достатньо досвіду для нового масштабного проекту. Окрім цього, в доробку авторів – розробка мобільного додатку для дитячої книги. Зібравши увесь досвід, нам вдалось реалізувати проект, – розповів керівник центру технологій Юрій Зубань.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту МОНу.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.