Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Практика реалізації інтегративного підходу до навчання учнів мовно-літературної освітньої галузі
»
Взяти участь Всі події

Кіберпростір: як правильно видаляти файли з телефону

Після початку повномасштабного вторгнення росії та часткової тимчасової окупації рашистами територій України багато українців відчули на собі чи стикалися з інформацією, що росіяни навчилися підключати телефони до своїх приладів і відновлювати інформацію з ґаджетів.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку) пояснює, як потрібно правильно видаляти файли та інформацію з телефону, щоб окупанти не мали змоги її відновити.

Держспецзв’язку пропонує декілька варіантів очищення файлів на телефоні.

Як видалити окремі файли вручну

Для цього потрібно обрати потрібний файл, натиснути кнопку «Видалити». А після цього очистити кошик через файловий менеджер, адже видалені файли можуть зберігатися в ньому до 30 днів.

Проте навіть видалені таким чином дані все ще можуть бути відновлені.

Фахівці радять додатково скористатися так званими шредерами — програмами, які дають можливість безповоротно знищувати файли, що можна знайти в магазині додатків вашого телефона.

Ще один варіант видалення даних зі смартфону — скидання системи до заводських налаштувань. До цього способу можна вдатися в останню чергу, коли інші за якихось причин неможливі. Адже з телефону у такому разі видаляться абсолютно всі дані та файли без можливості відновлення. Але треба мати на увазі, що повністю порожній телефон також може викликати підозри в окупантів.

Як скинути систему до заводських налаштувань

▪️Android: зайдіть у «Налаштування» > оберіть «Загальне керування» > натисніть «Скидання» > натисніть «Скинути до заводських налаштувань» (назви меню можуть дещо відрізнятися залежно від моделі телефону).

▪️iOS: оберіть «Параметри» > «Загальні» > «Перенести чи скинути iPhone» > «Стерти весь вміст і налаштування».

Нагадаємо, Держспецзв’язку нагадало головні правила, які допоможуть захистити школярів у інтернеті.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.