Казати не переказати: «Історичні побрехеньки» в Ніжині

У Ніжині відбудеться конференція, присвячена Дню народження Миколи Гоголя та мистецтву розповідати надзвичайні історії.

В житті кожної людини часом трапляються такі речі, що голлівудський сценарій фільмів у порівнянні з ними здається цілком природнім. Найчастіше подібні історії розповідають тихцем десь за чашкою кави або по телефону, коли поруч нікого немає: «Ти просто не повіриш, але таке трапилось!..».

Минуле нашої країни ховає в собі безліч нерозказаних історій, що знаходяться на межі правди та вигадки. Саме вони стануть темою Всеукраїнської наукової конференції «ІСТОРИЧНІ ПОБРЕХЕНЬКИ: незвичайні історії в історії України», яка відбудеться у Ніжині. Захід, перш за все, присвячений Дню народження Миколи Васильовича Гоголя – 1 квітня – який надав українським «побрехенькам» майже офіційний статус світової класики.

Як передає український інформаційно-освітній портал «Уездные новости», конференція ставить собі за мету популяризувати різноманітні дослідження з історії звичайного, щоденного життя через неймовірні події, які трапляються з кожним. Науковці розшукали рідкісні, ще жодного разу не опубліковані окремою книгою чи в контексті інших матеріалів розповіді, віднайдені у джерелах, що майже ніде не фігурують.

Наші предки завжди цінували смачні та оригінальні історії з найбільш незвичайним сюжетом. У переказах людей, які вміли цікаво розповідати – їх називали «брехунами» – цілий ряд історій трансформувався в «побрехеньки», але їхньою основою завжди залишались реальні події. Організатори конференції висловили побажання, щоб доповіді ґрунтувались на достовірності подій та їхній можливій фіксації в історичних джерелах, з обов’язковою авторською інтерпретацією.

В межах заходу відкриють секції-«посиденьки» з наступних тем:

«Гоголь з нами»;

«Їхав козак за Дунай» (військові історії);

«Дай серцю волю, заведе в неволю» (гендерні історії);

«І сміх і гріх» (побутові проблеми);

«Не проти ночі сказано» (містичні історії).

Також розглядатиметься напрямок жартівливого фольклору.

Конференцію відвідають науковці з Києва, Львова, Запоріжжя, Дніпра, Одеси, Ніжина, Бахмута та Чернігова.

Посилання Уездные новости: http://www.uezd.com.ua/   

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.