«Карта безпеки міста»: ініціатива луцьких школярів

Луцькі школярі відзначали на карті небезпечні місця, писали коментарі та зауваження.

Чи усі діти гуляють лише там, де дозволяють батьки? Старшокласники гуляють у скверах, парках, відвідують торгові центри. Серед дітей молодшого шкільного віку є й такі, що полюбляють  гратись десь за межами своєї вулиці чи району. А чи знають вони, що не всі місця призначені для ігор?

Щоб зробити місто безпечним для кожного мешканця, луцькі школярі протягом трьох місяців інспектували небезпечні місця та відзначали їх на карті, писали коментарі та зауваження. Фінальну версію карту презентували у день патрульного в приміщенні бібліотеки для юнацтва.

Усю інформацію учні передали патрульній поліції, тож відзначені місця на карті будуть під їхнім пильним контролем.

У густозаселених районах небезпечними учні вважають парки, сквери, торгові центри, нічні клуби, цілодобові магазини. У коментарях вони зазначили, що саме тут ходять підозрілі особи, також небезпечно переходити дорогу, або ж страшно йти ввечері через погане освітлення вулиць.

У менш заселених районах є також ряд невирішених проблем: поганий стан доріг, відсутність «зебри», або ж місця збору невідомих людей.

Інтенсивний рух, де дуже складно перейти дорогу, це проспект Відродження, проспект Волі, вулиця Набережна, вулиця Рівненська. Також обговорювалися питання, як уникати цих місць, - розповів інспектор патрульної поліції Волинської області Роман Ткачук.

Пишаємось луцькими школярами, які так відповідально поставились до виконання завдання. Тепер вони знають, де можна безпечно гуляти, а де потрібно уважніше переходити дорогу.

Проект «Карта міста Луцька безпечного для дітей» буде тривати й надалі. Патрульна поліція хоче залучити до проекту якомога більше школярів, адже головна мета – зменшити кількість небезпечних місць. Це дозволить дітям уникнути небезпеки там, де вона є, а патрульній поліції покращити ситуацію у місті. «Карту безпеки» заповнили й школярі інших міст України.

Це підтверджує той факт, що діти в Україні ростуть свідомими громадянами. Вони помічають будь-які дрібниці і першими повідомляють про те, що їх турбує. Підростаюче покоління здатне змінити не лише місто, а й всю Україну!  

Посилання на інтернет-сторінку Волинь і YouTube:

https://www.volyn.com.ua/

https://www.youtube.com/watch?v=PRnyVIjMoRw

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.