і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Акція
Вебінарний безліміт
Заощаджуйте понад 5000грн

Замовляйте усі свідоцтва за вебінари (понад 90 вебінарів)

з 12 липня
до 25 липня
199грн
з 26 липня
до 15 серпня
299грн
з 16 серпня
до 31 серпня
399грн
Замовляйте «Вебінарний Безліміт» та отримуйте
місяць необмеженого доступу до 90 вебінарів
Київ

IV Всеукраїнський фестиваль інновацій

Відбувся наймасштабніший фестиваль винаходів розробників та стартапів в Україні.

Сьогодні, 16 травня, Всеукраїнський фестиваль інновацій-2019 зібрав представників прогресивної та інтелектуальної молоді, яка готова змінити майбутнє. Захід присвячений Дню науки.

IV Всеукраїнський фестиваль інновацій – це традиційний майданчик для демонстрації кращих проектів, який поєднує освітнє, наукове та бізнес-середовище. Як правило, тут представляють розробки, потенційно ефективні та перспективні для комерціалізації.

На урочисте відкриття заходу були запрошені прем’єр-міністр Володимир Гройсман та міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Я побачив тут велику націю новаторів, тому що кожен із вас – справжній інноватор. На сьогодні інновації, нові рішення, нові ідеї надзвичайно потрібні не тільки нашій країні, а й світу. Останнім часом спостерігається справді гарна тенденція – винахідники почали об’єднуватись з реальним сектором економіки. Тобто реальний бізнес сьогодні інвестує кошти в інновації, для того, щоб стати успішнішими, прогресивними. Інновації потребують інвестиції, так само як інвестиції потребують інновацій.

Ми виходимо на фіналізацію запуску Фонду підтримки інновацій і стартапів. На нього передбачено реальні ресурси, закладені в бюджет, які забезпечуватимуть фінансування – 400 млн грн, – повідомив очільник уряду.

Цей захід проходить щороку і цього разу зібрав рекордну кількість заявок – 250. Загалом заявки на фестиваль подали 75 закладів освіти, 30 наукових установ та 12 підприємств. За інформацією організаторів, серед ВНЗ найбільшу кількість заявок подали Вінницький національний аграрний університет та Луцький національний технічний університет.

До числа фіналістів увійшли розробки у сферах енергоефективності, агросектору, медицини, безпеки, кібербезпеки, зеленої енергетики, технологій викладання і літакобудування. Половина всіх заявок – це технічні та технологічні розробки. Учасники продемонстрували палітру неймовірних винаходів – від технологій для безпечної утилізації відновної біомаси до створення виробництва з утилізації та використанню техногенних промислових і побутових відходів пінополістиролу. 

Конкурсанти представляли систему акустичного моніторингу місцевості, призначену для виявлення та локалізації безпілотних літальних апаратів. А винахідник апарату екстракорпоральної гіпертермії крові навіть заявив про свої наміри боротися з раковими пухлинами.

Апарат екстракорпоральної гіпертермії крові
Співавтор апарату екстртакорпоральної гіпертермії крові – Олександр Невзгода

Паралельно з конкурсом інноваційних проектів та конкурсом технологічних старапів, проходили навчальні тренінги з питань інноваційної діяльності, круглі столи на теми інтелектуальної власності та розвитку академічного підприємництва в закладах вищої освіти України.

Лукаш Вавак – представник проекту «Polish-Ukrainian Startup Bridge»

Довідково: Торік Україна посіла найвищу позицію в Глобальному індексі інновацій за останні 12 років – 43-тє місце серед 126 економік світу. При цьому в середньостроковому плані пріоритетних дій уряду визначено, що у найближчі роки Україна має наростити рівень наукомісткості економіки та питомої ваги високотехнологічної продукції та послуг у структурі експорту.

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти