Новини
444
1 червня 18:44

ЮНІСЕФ закликає уряд України продовжувати процес переходу до інклюзивної освіти

Навчання в інклюзивному освітньому середовищі має позитивні наслідки не тільки для дітей з ООП, а й для кожного учасника освітнього процесу.

Процес створення інклюзивного освітнього середовища складний не тільки в Україні, а й за її межами. Про це повідомив керівник освітніх програм ЮНІСЕФ в Україні Богдан Ярема під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука».

Я хотів закликати наших партнерів в уряді не сходити з цього шляху і не розчаровуватися, якщо є певні невдачі. Адже процес переходу до інклюзії складний не тільки в Україні, а й за її межами, насамперед через те, що він має багато різноманітних чинників. Одним з основних чинників є сприйняття необхідності інклюзії освітянами, батьками та дітьми, – наголосив Ярема.

На думку представника #ЮНІСЕФ, у цьому контексті варто покладатися на наукові аргументи й доказову політику:

Численні міжнародні дослідження показали, що навчання в інклюзивному освітньому середовищі має позитивні наслідки не тільки для дітей з ООП, а й для кожного учасника освітнього процесу.

Також Ярема підкреслив, що з деякими батькам потрібно комунікувати, адже у когось з них можуть бути побоювання, що освітній поступ їхніх дітей сповільниться через присутність дітей з #ООП. І крім цього, варто також звертати увагу на важливість підготовки педагогічних працівників, які готові працювати в інклюзивному освітньому середовищі.

За словами представника ЮНІСЕФ, пасивна присутність у школі дітей з ООП не є маркером інклюзії, оскільки їх треба готувати до самостійного дорослого життя.

Насамкінець Богдан Ярема висловив сподівання, що реформа шкільної освіти буде продовжена, й запевнив у її подальшій підтримці з боку ЮНІСЕФ.


Аби узагальнити й систематизувати знання нормативно-правових документів з питань організації інклюзивного навчання у закладах освіти, а також зорієнтувати адміністрацію освітніх установ на організацію якісного процесу впровадження інклюзивної освіти пропонуємо переглянути вебінар на тему: «Законодавчі аспекти організації інклюзивного навчання у закладах освіти – практичний підхід».

Матеріал, який вас може зацікавити: Інклюзивно-ресурсні центри створюються, щоб забезпечити дітям право на освіту, – Сергій Шкарлет

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.