+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Інший бік кольорової обкладинки: журнал, яким його не знали

Шлях журналу "Всеосвіта" від типографії до читача.

У Києві налічується близько ста друкарень. Щодня у столиці на прилавки магазинів потрапляє приблизно 70 різних журналів та газет загальним накладом 8-9 млн. Попри тотальну заміну паперових носіїв електронними, прихильників паперових видань, як і раніше – більшість.

Сьогодні йтиметься про київську типографію «Новий Друк», якій ми з гордістю довіряємо виготовлення нашого журналу «Всеосвіта». Як працює друкарня? Який шлях проходить наш журнал перед тим, як потрапити до наших читачів? Аби розібратися із цим та відповісти на всі важливі запитання, ми взяли інтерв’ю у заступниці генерального директора типографії «Новий Друк» Надії Миколаївни Квітки.


Всеосвіта: Типографія розпочинається з паперу. Поділіться з нами, якому паперу Ви надаєте перевагу і чому?

Надія Квітка: У створенні друкованої продукції ми використовуємо величезні рулони паперу фінського виробництва Galerie Brite* вагою в 1 тонну кожен, а загальна довжина паперу в ньому - 1000 м. Перевагу ми надаємо лише якісному продукту, завдяки якому в результаті ми отримуємо якісне друковане видання. Папір, який щойно привезли, ніколи не потрапляє одразу до друку, він обов’язково має пройти період акліматизації, адже при найменшому порушенні технології увесь складний механізм роботи типографії може зупинитися. Якщо технології зберігання не дотримано, у папері накопичується статична електрика, через яку листи рватимуться та злипатимуться між собою. Також у виробництві ми використовуємо лише якісні ножі, які служать нам понад 15 років - вони чітко ріжуть папір, а не рвуть його, що також важливо.

Всеосвіта: Який шлях проходить наш журнал перед тим, як потрапити до наших читачів?

Н.К.: Одразу ж після отримання замовлення файли із вашим журналом передаються у препресс, де і запускається весь механізм друкарні. У спеціальній машині розміщують алюмінієві листи зі світлочутливим прошарком, на кожному з яких лазером випалюється малюнок. З часом на кожному листі має з’явитися відтиск 16 сторінок журналу. Далі пластина прямує до відсіку, у якому її покривають захисним шаром, після чого вона запікається.

На кожні 16 сторінок створюється 4 відтиски. Одна така пластина відповідає за друк одного кольору. У типографії використовуються лише 4 фарби: синя (Cyan), пурпурова (Magenta), жовта (Yellow), чорна (BlacK). Цього достатньо, щоб створити будь-яку кольорову палітру.
 
Всеосвіта: Чи багато паперу доводиться відбраковувати?
 
Н.К.: На наладку йде близько 2 тис. листів. Увесь папір ми здаємо на повторну переробку.

Всеосвіта: Чи це не забагато?

Н.К.: Вважається, що чим більша майстерність робітників типографії, тим менше часу та паперу йде на наладку. А в нас незмінно протягом 23 років працюють лише профі.

Всеосвіта: Куди далі потрапляє відбракований папір? Ви його відправляєте на переробку?

Н.К.: Так, увесь брак ми здаємо на вторинну переробку.

Всеосвіта: Яку техніку ви використовуєте для створення друкованих видань?

Н.К.: На сьогодні ми єдина друкарня в Україні, яка використовує рольову машину «Гейдельберг» М600. З перших днів існування типографії «Новий Друк» у нас був девіз: «Для кращої роботи ми беремо лише передове та найновіше обладнання». Наша машина із повним функціоналом, завдяки якому ми отримуємо у результаті якісний виріб. Фарба, яку ми використовуємо для наших машин, також повинна відповідати усім сучасним стандартам. Нам важливо, аби кольори і текст були чіткими та насиченими, щоб діти не псували зір, читаючи книжки та журнали.

Всеосвіта: І найголовніше питання: скільки фарби використовується для створення журналу «Всеосвіта»?

Н.К.: На 1 лист (розміром 70*100) необхідно 6 грамів фарби. Отже, порахуйте. За місяць на створення друкованої продукції ми витрачаємо близько 100 тонн паперу, а 4 тонни фарби - за кілька днів

Всеосвіта: Що ви можете побажати проєкту «Всеосвіта»?

Н.К.: Від щирого серця бажаю Вам натхнення та процвітання. Чекаємо на шосте видання журналу!


А ви, любі всеосвітяни, якщо хочете перевірити якість друкованих видань – замовляйте 5-й номер журналу «Всеосвіта» та діліться з нами своїми враженнями :). 

Посилання на журнал “Всеосвіта”:  https://vseosvita.ua/journal

Авторка статті: Олена Станкевич 

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись