Інноваційний розвиток України спиратиметься на ізраїльський досвід

На всіх етепах формування Стратегія інноваційного розвитку України враховуватиме досвід Ізраїлю.

МОН має 2 головних стратегічних завдання, які дадуть поштовх розвитку інновацій: створення Стратегії інноваційного розвитку України та написання Закону  «Про трансфер технологій». Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу на науковій міністерській конференції «Thinking Out of the Box» в Ізраїлі.

Конференцію відвідали профільні міністри з 23 країн світу, які безпосередньо займаються питаннями розвитку науки та інновацій.

У чинній системі функціонування сфери науки в Україні наукові результати – це інтелектуальна власність університетів та наукових установ, що їх створили. Зараз не існує умов для комерціалізації наявних наукових результатів. Саме це має виправити новий Закон «Про трансфер технологій». Також ми зараз вивчаємо досвід Ізраїлю в сфері інновацій. Ми хочемо використати ці напрацювання для написання Стратегії інноваційного розвитку, – зазначила Лілія Гриневич.

Вона додала, що прийнятий у 2015 році Закон «Про наукову і науково-технічну діяльність» створив передумови для розвитку нової системи управління та фінансування науки в Україні.  

Зокрема, створено новий потужний координаційний орган – Національну раду з питань розвитку науки та технологій. Її за посадою очолює Прем’єр-міністр України. Рада складається з 24 представників наукової спільноти та 24 представників усіх відомств, що відповідальні за питання розвитку науки. Тобто це якісно новий майданчик для прийняття спільних рішень, – підкреслила Міністерка.

Суттєвим викликом залишається чітке визначення відповідальності у сфері розвитку інновацій. Однак, нещодавно було підписано протокол щодо розподілу повноважень у сфері інновацій між МОН та Мінекономрозвитку: МОН формуватиме інноваційне середовище в навчальних і наукових закладах, а Мінекономрозвитку забезпечить умови для комерціалізації винаходів.  

Міністерка акцентувала увагу на тому, що військова агресія Росії відтягнула значні ресурси держави, що, відповідно, вплинуло на фінансування науки.

Війна – стримуючий чинник розвитку, але як і у випадку Ізраїлю, ця ситуація надихнула нас на пошук нових рішень та можливостей. Окрім профільного закону, ми затвердили перелік пріоритетних напрямів у сфері розвитку R&D до 2020 року. Він містить найбільш передові напрями досліджень: ядерні дослідження, нові матеріали, ІТ технології, агропромисловий комплекс, космічні технології, – розповіла Лілія Гриневич.

Посилання МОН: https://mon.gov.ua

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту МОНу.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.