Інклюзія: однакове право на освіту та як навчатись в одному класі

В Україні проводиться другий сезон відомого серіалу “Шкільне Reality”.

«Шкільне Reality» — це освітній експеримент, ідея якого полягає в тому, що учні та вчителі з різних шкіл України знімають справжні відеоролики про навчання та відносини між собою. У такий спосіб батьки та учні можуть продемонструвати свої здібності у сфері акторського мистецтва. Проєкт розробили у формі конкурсу, аби вчителі та учні могли отримати новий досвід. 

Як саме триває вже другий етап конкурсу #Шкільне_Reality спеціально для читачів порталу “Всеосвіта” розповіла педагогиня, викладачка  інформатики Маріупольського електромеханічного технікуму та за сумісництвом учасниця конкурсу, Супрунюк Олександра Олександрівна.

Олександро Олександрівно, що надихнуло взяти участь у навчальному експерименті-конкурсі?

Мета нашого проєкту — надати можливість вчителям та студентам з різних куточків України отримати досвід у сфері акторської майстерності, побувати у ролі сценаристів, режисерів та відеооператорів. А також розкрити погляди сучасних учнів на ключові питання розвитку країни. Команди представлять свої роботи під час Всеукраїнського шкільного кінофестивалю, який відбудеться на завершальному етапі проєкту.

                                   Шкільна команда Маріупольського електромеханічного технікуму. 

Скільки дітей знімається у серіалі та яким чином Ви набирали команду? 

Охочих взяти участь в експериментальному проєкті було чимало, тому команду створили швидко. В нас є сценаристка, операторка, режисерка монтажу та асистентка. Крім того, ми запросили до участі у серіалі ученицю Маріупольської  СЗШІ № 21 облради Вероніка, яка має порушення слуху. 

Як саме проходить фільмування? Хто займається організаційними питаннями? 

Разом зі студентами ми відзняли відеоролик про наш заклад і відправили на офіційний сайт «Шкільне Reality».  Таким чином, ми потрапили до 50 щасливчиків і вже на початку лютого почали знімати серію на тему «Інклюзія: однакове право на освіту та як навчатись в одному класі». Принцип розподілу такий: організатори проєкт пропонують 10 тем, кожну з яких команди обирають жеребкуванням. Всього в проєкт бере участь 5 команд, тобто кожна знімає по одній серії. Нашому Маріупольському технікуму дісталася тема інклюзії.

 Наскільки для Вас була важка тема інклюзії? І взагалі, наскільки проблемною темою є інклюзія в Україні?

Через те, що в нас немає інклюзивних класів, я попросила заступників директорів допомогти нам у відеозйомці. Мені із задоволенням пішли на зустріч. В сценарії прописані критерії, за що нараховують бали командам, які мають залучити адміністрацію, відомих людей міста чи закладу або дітей різного віку. А також обов'язково висвітлювати сам заклад та його уроки. Я вважаю, що тема інклюзії важлива для нашої країни. Перед зйомками ми багато говорили з дітьми на тему інклюзії. Я пояснювала, що бувають діти з різними освітніми потребами. Головне, що звичайні діти не повинні жаліти дітей з особливими потребами. Вони повинні сприймати їх такими, якими вони є. Не можна закривати очі на цю тему та вдавати, що такої проблеми не існує. “На законодавчому рівні треба більше робити для таких діток. Треба зробити так, щоб особливі діти мали можливість працевлаштування. Пояснювати оточуючим про інклюзію, надавати інформацію суспільству. Робити суспільні проєкти. В цьому випадку будемо мати здорове суспільство і щасливу країну.

Якби приз був грошовий, куди б витратили кошти? 

У нашого навчального закладу немає навіть фотоапарату, тому із задоволенням витратили б призові гроші на фототехніку. Бо ми маємо свою сторінку на Фейсбуці, яку регулярно наповнюємо цікавими дописами, тому хотілося б робити якісніші фотографій, аби українці більше пишалися своїм закладом.

Підвищуйте кваліфікацію з вебінарами на теми інклюзивної освіти:

Вебінар Соціальна інклюзія в Новій українській школі

Вебінар Хто вони: діти з особливими освітніми потребами?

Вебінар Ефективна взаємодія вчителя і асистента - складова успіху роботи в інклюзивному класі

Також вам сподобається:

 «Шкільне reality» – історії реальних учнів.

 Перше українське шкільне реаліті-шоу назве переможців

 Розпочався прийом заявок на другий сезон проєкту «Шкільне reality»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
1
міс.
1
1
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!