+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

«I'll be back, чорнобриві»: Тарас Шевченко – тепер в Instagram

В соціальній мережі набуває популярності сторінка, де з’являються дописи та відео про життя Кобзаря у сучасному Києві.

В Instagram з’явилася сторінка «Тараса Григоровича Шевченка» – shev_che. На ній чоловік, подібний на українського класика, публікує світлини й відео про буденні, на перший погляд, речі та про актуальні події в сучасній Україні.

Перший народний кобзар України. Інфлюенсер. 205 y.o, – зазначив «Тарас Григорович» у біографії свого акаунту.

Перший допис на сторінці опубліковано 23 липня. На відео Кобзар оживає та сходить з п’єдесталу на Чернечій горі у Каневі (місце поховання Шевченка), знаходить чужий смартфон і промовляє: «Ти диви! Поховали, де просив!».

Наступні ж дописи про те, як Тарас Шевченко розпочинає сучасне життя – публікує Instagram-Stories, куштує суші, прогулюється Майданом та відвідує крамниці.

Я був інстаблогером ще задовго до того, як Facebook всіх вас зробив кріпаками… – пише Кобзар.

За час існування, а це трохи більше ніж тиждень, на профіль підписалось понад 5,5 тис. користувачів. Автори проєкту воліють зберігати анонімність особистість, тож не розкривають своїх справжніх імен, але зазначають, що Кобзар повернувся, бо зараз потрібен Україні як ніколи.

Я воскрес, бо зараз потрібен Батьківщині більше, ніж на небесах. Там тільки преферанс з Котляревським та Лесині пікніки, а тут твориться історія нашої держави. В цей складний переломний момент, коли українцям треба слово Кобзаря, мене підтримує тільки любов народна та новітні технології. Уявляю, скільки дерев зберігають ці ваші комп’ютери! Мені на один вірш треба було осоку зрубать!, – пожартував автор акаунту в інтерв’ю.

За словами автора профілю, Шевченко «повернувся», аби відкрити очі людям та підштовхнути їх, щоб мислили критично.

За 150 років у вас стільки всього трапилось, що мені треба час, щоб все збагнути. І вам теж. Дивіться на все під різними кутами і тоді формуйте свою думку. Це моя порада та моя місія, – пояснив іnsta-Шевченко.

Які подальші плани авторів проєкту довідатись не вдалось, журналістам вони лише пояснили, що «Шевченко – це символ» і своєю ідеєю вони хотіли б зберегти силу поета.

Посилання на Voice of America. Україна: https://ukrainian.voanews.com/

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись