Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
1474
1 серпня 2019 о 19:01
pdf Роздрукувати

«I'll be back, чорнобриві»: Тарас Шевченко – тепер в Instagram

В соціальній мережі набуває популярності сторінка, де з’являються дописи та відео про життя Кобзаря у сучасному Києві.

В Instagram з’явилася сторінка «Тараса Григоровича Шевченка» – shev_che. На ній чоловік, подібний на українського класика, публікує світлини й відео про буденні, на перший погляд, речі та про актуальні події в сучасній Україні.

Перший народний кобзар України. Інфлюенсер. 205 y.o, – зазначив «Тарас Григорович» у біографії свого акаунту.

Перший допис на сторінці опубліковано 23 липня. На відео Кобзар оживає та сходить з п’єдесталу на Чернечій горі у Каневі (місце поховання Шевченка), знаходить чужий смартфон і промовляє: «Ти диви! Поховали, де просив!».

Наступні ж дописи про те, як Тарас Шевченко розпочинає сучасне життя – публікує Instagram-Stories, куштує суші, прогулюється Майданом та відвідує крамниці.

Я був інстаблогером ще задовго до того, як Facebook всіх вас зробив кріпаками… – пише Кобзар.

За час існування, а це трохи більше ніж тиждень, на профіль підписалось понад 5,5 тис. користувачів. Автори проєкту воліють зберігати анонімність особистість, тож не розкривають своїх справжніх імен, але зазначають, що Кобзар повернувся, бо зараз потрібен Україні як ніколи.

Я воскрес, бо зараз потрібен Батьківщині більше, ніж на небесах. Там тільки преферанс з Котляревським та Лесині пікніки, а тут твориться історія нашої держави. В цей складний переломний момент, коли українцям треба слово Кобзаря, мене підтримує тільки любов народна та новітні технології. Уявляю, скільки дерев зберігають ці ваші комп’ютери! Мені на один вірш треба було осоку зрубать!, – пожартував автор акаунту в інтерв’ю.

За словами автора профілю, Шевченко «повернувся», аби відкрити очі людям та підштовхнути їх, щоб мислили критично.

За 150 років у вас стільки всього трапилось, що мені треба час, щоб все збагнути. І вам теж. Дивіться на все під різними кутами і тоді формуйте свою думку. Це моя порада та моя місія, – пояснив іnsta-Шевченко.

Які подальші плани авторів проєкту довідатись не вдалось, журналістам вони лише пояснили, що «Шевченко – це символ» і своєю ідеєю вони хотіли б зберегти силу поета.

Посилання на Voice of America. Україна: https://ukrainian.voanews.com/

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.