+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

Хто у вас? Пікассо, Далі чи, можливо, Рембрандт?

Як навчити дитину малювати? Корисні поради для розвитку творчого мислення та навичок малювання.

Усі маленькі діти люблять малювати. Адже для них це процес самовираження і водночас захоплива гра.

Придивіться до малюка, коли він малює: дитина творить, висолопивши язика від старанності, пробує різні олівці, фарби, щось бурмоче собі під ніс. Малюк постійно відчуває певні переживання від знайомства з навколишнім світом і йому потрібно їх якось висловлювати – рухами, голосом, через зримі і відчутні образи.

Тож як допомогти маленькому художнику, не порушуючи його уявлення про майбутній малюнок? Даруємо вам 6 невеличких, але дієвих порад.

1. Малюйте для і разом з малюком якомога частіше

Не бійтеся взятися за пензлі і фарби – навіть, якщо у вас немає художньої освіти. Так ви зможете подарувати своїй дитині маленькі чудеса, які пробудять в ній творчі здібності. Під час спільного малювання постарайтеся не приймати позицію вчителя, а пропонуйте малюкові поспостерігати за вашими діями, прокоментуйте їх. Так, перед ним постане не тільки готовий результат, а й розгорнутий процес.

2. Тактовно керуєте творчим процесом

Ніколи не нав'язуйте малюкові свої уявлення про те, яким повинен вийти його малюнок. Коли ми вчимо дитину малювати, то постійно, самі того не помічаючи, вживаємо подібні фрази: «Небо повинно бути блакитним», «Намалюй сонце тут!», «Де ти бачив сині помідори?» І т.д. Це пригнічує прагнення дитини до самовираження.

3. Обирайте різні інструменти і формати паперу

Робота з різними інструментами для малювання (крейдою, олівцями, фарбами) на різному папері дають різні відчуття. Малюк виявить, що гуаш – рідка, а крейда – тверда, що можна провести тонку лінію олівцем або широку смугу пензлем. А що, якщо помалювати не тільки на папері, а й на дереві (наприклад, розфарбувати «болванку» матрьошки), гіпсі або кераміці? До того ж, малювання у різні способи розвиває дрібну моторику. 

4. Сприйняття дитиною світу має свої особливості

Маленька людина не може виділити багато деталей і часто забуває зобразити навіть значущі частини будь-якого предмета, наприклад, на малюнку їдуть машини без коліс і летять безкрилі літаки. До того ж, у дитини в певний момент складаються узагальнені образи людини і предметів побуту, а потім вони із регулярно з'являються на зовні однакових малюнків.

5. Ніколи не рано почати знайомство зі спадщиною великих художників

Для маленької людини півною мірою будуть цікаві і дитячі книги, і альбоми з історії живопису – усе залежить від того, як мама або тато познайомлять його з ними. Жваве обговорення тієї чи іншої картини формує естетичний смак дитини, впливає на її образотворче мистецтво, розвиває мову і мислення. Чудовим посібником можуть стати шпаргалки для мами, присвячені картинам великих художників. Невеликого формату, вони зручно лягають в руку дитини, а на звороті міститься короткий опис сюжету картини, яке стане основою маминої розповіді.

6. Завжди враховуйте особливості сприйняття кольору дитини

Так, до півтора року дитина розпізнає чотири-п'ять кольорів. Кольорове відчуття розвивається в такому порядку: контрастне поєднання чорного і білого, жовтий (або помаранчевий), синій, червоний, зелений кольори. Тому не варто дивуватися дивним вибором кольорів і їх поєднань на аркуші паперу – дитина в цей момент отримує безцінний досвід.

Не забувайте, що до трирічного віку, поки дитина не освоїть рухів, необхідних для проведення прямих ліній або кіл, займатися з нею предметним малюванням просто не має сенсу. Тільки з трьох років м'язи руки здатні задавати напрямок і довжину ліній, величину і орієнтацію геометричних фігур та об'єднувати їх у форми.

Насолоджуйтесь процесом малювання, не очікуйте на швидкий результат і давайте дитині поле для творчості. І, можливо, картини саме ваших дітей колись прикрасять Лувр.

Авторка: Любава Кулинич

Посилання на happy kids: https://www.happy-kids.ru/

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти