Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
924
5 грудня 2018 о 17:02
pdf Роздрукувати

Хто поїде на зустріч до пінгвінів?

Розповідаємо скільки претендентів на участь у 24-ій Українській антарктичній експедиції.

Нещодавно стали відомими результати конкурсу «Запроси полярника до себе!». Команда 23-ої Української антарктичної експедиції дуже скоро вирушить у мандрівку Україною, аби розповісти про свої «морозні» пригоди школярам Києва, Миколаєва, Білої Цекрви, Житомира, Одеси, Львова, Харкова та Черкас.

 

Цьогоріч стати частиною нової 24-ої Української антарктичної експедиції виявили бажання 178 кандидатів. Такі відомості оприлюднив Національний антарктичний науковий центр МОН.

Команда 24-ої експедиції складатиметься з 12 осіб: 7 науковців, 3 інженерно-технічних співробітників (дизеліст-електрик, системний механік, системний адміністратор зв’язку), лікаря та кухаря. 

 

Реєстрацію на участь у експедиції було розпочато 27 вересня. Заявки приймалися до 30 листопада включно.

 

З числа тих, хто подавав заявки є й жінки – 32 претендентки на посади науковиць, кухаря, лікаря та системного адміністратора.

Найбільше кандидатів подали пакет документів на заміщення посади системного адімінстратора зв’язку – 47 претендентів: 46 чоловіків і 1 жінка. Кухарем в експедиції хотіли б бути 33 особи: 23 чоловіки та 10 жінок. На вакансію лікаря заявки залишили 27 осіб: 18 чоловіків, та 9 жінок.

Рік зимової казки на українській антарктичній станції Академік Вернадський планували подарувати собі 40 науковців: 28 чоловіків та 12 жінок. Посади, які лишились обділені увагою жінок – дизеліст-електрик (16 заявок) та механік (15 чоловіків, які хотіли б стати полярниками).

 

Приємно вражає, що в Україні є така кількість романтиків науки та полярних мандрів. Адже за «довгою гривнею» в Антарктиду наразі не поїдеш: зарплата наших полярників хоч і непогана за українськими мірками, однак значно менша, ніж в учасників експедицій з інших держав. Тож можу констатувати, що до нас подаються люди із значно шляхетнішою, не заробітчанською, мотивацією, і їхня кількість обнадіює. Водночас ми докладатимемо зусиль, щоб вивести забезпечення українських зимівників на гідний рівень, – коментує в.о. директора НАНЦ Євген Дикий.

У 2018 році, завдяки широкому розголосу конкурсу у мас-медіа, надійшла рекордна кількість документів майбутніх претендентів. Порівняно з попередніми роками, кількість заявок збільшилась у рази.

Після завершення прийняття заявок на участь, претендентів очікує ще декілька етапів відбору. На першому етапі оцінюватиметься відповідність кандидатів професійним вимогам. Другий етап – сувора медкомісія. І насамкінець – тестування психологів, які мають оцінити здатність претендентів прожити рік у замкненому просторі та ізольованому колективі.

Завершення формування команди заплановане на січень 2019 року. Організатори створять 2 склади команди експедиції: основний та запасний. Відтак усі учасники 2 відібраних команд проходитимуть навчально-тренувальні збори, за підсумками яких буде затверджено остаточний склад експедиції.

Експедиція вирушить на станцію Академік Вернадський у березні 2019 року й перебуватиме там рік.

Посилання на МОН: mon.gov.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.