Новини
1158
27 травня 17:51

«Групи смерті» та дитячі суїциди: кіберполіція розповіла, як убезпечити дитину від онлайн-пасток

За словами глави Департаменту кіберполіції, найпоширеніші причини спроб вчити самогубство – це проблеми у школі чи з батьками.

Кіберполіція в Україні заблокувала десятки «груп смерті» у різноманітних соціальних мережах. Правоохоронці зазначають, що хвиля суїцидів, яка прокотилася країною у січні-лютому, здебільшого не пов’язана з такими групами.

Про це розповів глава Департаменту кіберполіції Олександр Гринчак в інтерв’ю РБК-Україна.

Ми щодня відстежуємо статистику незалежно від того, чи стався суїцид, чи дитину вдалося врятувати. Ми виїжджаємо на кожен такий випадок і оглядаємо девайси, щоб зрозуміти, у чому причина. Що стосується нещодавніх інцидентів, то ми не фіксували їхній зв'язок із суїцидальними групами, – пояснив Гринчак.

Він наголосив, що найпоширеніші причини спроб вчити самогубство – любов, непорозуміння з друзями у школі, проблеми з навчанням, батьками, або просто неблагополучна родина.

Звісно, коли є проблеми, дитина замикається. Вона заходить в інтернет, а там маса деструктивних каналів, інформаційних джерел і підозрілих людей, які можуть «підкинути» депресивну музику або скинути в особисті пост із закликом, що «нічого робити в цьому світі, краще просто померти», – зазначив Гринчак.

За його словами, кіберполіція постійно комунікує з мережею TikTok, яка завжди реагує на інформацію, що стосується дітей.

Насправді проблема №1 – у батьках. Буває навіть благополучна сім'я, в якій батьки глибоко в роботі, а дитина пішла в себе, і всім не до неї. Вона буде замикатися у собі, ставати психологічно вразливою і знаходити в соцмережах депресивний контент, – акцентував глава Департаменту кіберполіції.

Олександр Гринчак додав, що у таких ситуаціях обов’язково потрібна робота з психологами. Батьки повинні приділяти дитині максимум уваги. Гарною ідеєю буде встановити батьківський контроль на гаджетах.

Коли дитина потрапляє в інтернет-залежність, вона просто не спілкується, зачиняється у кімнаті. У неї, як правило, у кімнаті безлад. Дитина ні з ким не розмовляє і постійно сидить у телефоні. Тут вже потрібно ставити запитання, а чому це все так? Можливо, варто змотивувати її зробити прибирання, запитати, як у неї справи тощо, – заявив глава Департаменту кіберполіції.

Він також згадав про випадок з дівчинкою-підлітком, яка була адміністратором «групи смерті» – її направили на примусове психіатричне лікування. Дівчина отримувала від маніпуляцій над дітьми моральне задоволення.

Можливо, вона випробувала на собі якесь деструктивне ставлення і саме тому аналогічно поводилася стосовно інших. Дитяча психологія – тонка матерія, – підкреслив Гринчак.

Нагадаємо, журналісти «Всеосвіти» провели власне розслідування і не лише знайшли «групи смерті», а й вступили у них та поспілкувалися з іншими учасники. Про неймовірні результати розслідування читайте у нашому матеріали: «Групи смерті» пропагують самогубства. Сенсаційне розслідування від «Всеосвіти».

Вас також може зацікавити:

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.