Герої нашого часу: незвичні історії вчителів, які надихають учнів під час карантину

Американські вчителі є прикладом для натхнення колег з інших країн світу.

Уже більше місяця педагогічні працівники проводять уроки онлайн, але погодьтесь, уроки в класі зі звичним безладом, криками, численними запитаннями дітей і їхніми посмішками – не зможуть замінити дистанційне навчання. 

Ми впевнені, що вчителі сумують за шкільними буднями, як і учні за своїми улюбленими педагогами й однокласниками. У такий непростий для всіх час, дітям потрібна підтримка й мотивація продовжувати навчатись, не впадати у відчай і вірити лише у найкраще. Бажаєте дізнатись, як американські педагоги підтримують учнів під час карантину? 

Сайт We Are Teachers зібрав історії про вчинки й подвиги вчителів, які роблять все можливе, аби посмішка з облич їхніх учнів ніколи не зникла. 

Викладач друкує захисні маски на…3D-принтері

Викладач інженерних наук Метт Шилдс вважає, що маски та інші засоби індивідуального захисту найбільше потрібні медпрацівникам. За допомогою технології 3D-друку Метт створює пластикові маски для своїх друзів і студентів, які працюють у сфері охорони здоров’я.

Англомовне видання CBS повідомляє, що викладач уже надрукував понад сотню масок.

Ідея виготовляти пластикові маски з допомогою 3D-принтера прийшла до Метта тоді, коли він дізнався у друзів-лікарів, яка річ їм найбільше необхідна. Спочатку викладач робив маски лише для ближчих друзів, а пізніше – почав приймати замовлення від інших лікарів.

Завдяки Метту Шилдсу та його способу виготовлення масок, у лікарів є надійний захист від коронавірусу. Викладач розповів, що зумів своїм студентам продемонструвати урок життя:

Мої заняття з інженерії полягають у тому, щоб зробити світ кращим.

Учитель щодня долає 8 кілометрів, щоб доставити безкоштовні обіди 78 школярам і їхнім родинами

Зейн Паулс, учитель початкової школи британського міста Грімсбі, міг би скористатися машиною, але він бажає розносити 78 обідів учням пішки. Щодня Зейн долає понад 8 кілометрів, щоб доставити 18 кілограмів їжі. Безкоштовний обід складається з канапок, бісквіту, пачки чипсів та яблук.

На думку Паулса, дискомфорт від важкої ноші – це ніщо у порівнянні з випробуваннями, з якими зіштовхнулись батьки учнів.

Зейн Паулс – колишній військовий, фанат спорту, працює замісником директора і часто бере участь у спортивних акціях від різних благодійних організацій. Кілька років тому вчитель проїхав на велосипеді понад 2 000 кілометрів за 2 тижні на підтримку фонду Cat Zero, який допомагає молодим людям знайти роботу:

Під час доставки обіду, я перевіряю, чи все гаразд з моїми учнями. Я хочу, щоб вони якомога рідше виходили на вулицю через коронавірус, – розповів вчитель.

Зейн дотримуються дистанції, уникає близьких контактів і не заходить у будинки. Але він завжди говорить з дітьми і їхніми батьками.

Подарунки на День народження

Учителька природничих і соціальних наук Мішель Джайлс робить для учнів-іменинників подарунки. Вона приносить їм вітальні листівки, цукерки та олівці:

Я хочу, щоб вони знали, що ми сумуємо за ними, і що нам важко без дітей бути на відстані, але ми з усім справимось, – ділиться вчителька.

Мішель Джайлс не лише доставляє подарунки дітям, але й спілкується з батьками щодо нюансів дистанційного навчання, відповідає на їхні запитання і ділиться порадами, як допомогти дітям залишатися організованими під час навчання вдома.

Автомобільний парад

Освітяни штату Індіана (США) організувати парад з 50 автомобілів, щоб підбадьорити учнів. Вони проїхали вздовж будинків школярів, які вийшли на вулицю разом з батьками. Кожен з них тримав у руках табличку зі зворушливими словами «Ми вас любимо», «Ми за вами також сумуємо».

На деяких автомобілях учителів красувались веселі гумористичні картинки та слова підтримки. Діти зі щасливою посмішкою на обличчі зустрічали парад автомобілів, з вікон яких їм посміхались і махали привітно рукою вчителі:

Було багато учнів – багато з них тримали у руках таблички, в яких йшлося про те, що вони нас люблять і сумують за нами, дехто з дітей навіть підскакував від хвилювання, коли повз них проїжджав учитель, – розповіла вчителька Ліза Фріц.

Інші школи штату миттєво підхопили ідею своїх колег та планують організувати подібні паради для своїх учнів.

Фізкультура у TikTok

Більшість педагогів користуються фейсбуком, інстаграмом або вайбером, але такі онлайн-платформи як TikTok – для них щось невідоме. Виявилось, що TikTok можна зробити частиною навчальної програми, варто лише трішки покреативити. Наприклад, учитель фізкультури у початковій школі Браян Стамболі придумав чудовий спосіб зацікавити учнів заняттями спорту: він записує веселі та освітні відео в TikTok.

У такий спосіб учитель допомагає учням лишатися в тонусі, контролювати свою активність впродовж дня. Подібні ролики Браян публікує на TikTok в раз тиждень, щоб не відволікати дітей від домашніх завдань з інших предметів.

Повідомлення від таємного агента

Одного дня діти вийшли з будинку і побачили на своєму ґанку таємничі написи на кшталт «Я думаю про вас. Ваша Місіс О.». Такі надписи з’являлись постійно і на подвір’ї кожного будинку. Хто ж цей таємний агент, який лишає надписи?

Виявилось, що учителька Райна Овермаєр і є тим таємним агентом, який лишає підбадьорливі надписи біля будинку своїх учнів. Вона витратила понад 5 годин, щоб відвідати учнів. Вона лишала невеликі надписи, щоб діти відчули любов й віру в себе:

Я намагалась схитрувати, не показувати себе, але один з учнів піймав мене. Коли я бачу посмішку на обличчі дітей – розумію, що ці 5 годин були цього варті, – зворушливо розповіла Райна Овермаєр.

Репетитор за вікном

Якось учениця Райлі Андерсон намагалась розв’язати завдання з алгебри, але не змогла і написала своєму вчителю повідомлення з проханням допомогти. Натомість, відповіді Райлі не отримала, але сталось дещо інше…  У двері задзвонив дзвінок і дівчинка побачила на подвір’ї свого вчителя – Кріса Ваба. Він прийшов до учениці з дошкою та маркером, щоб підказати їй спосіб вирішення завдання.

Кріс пояснював Райлі матеріал доти, поки учениця його не засвоїла:

Бути вчителем – це радість. Для того ми це все й робимо, щоб бачити посмішки на обличчі дітей, – поділився вчитель.

Безкоштовні онлайн-уроки з танцю

Тренажерні зали й танцювальні студії закриті на карантин, але вчителька танців Даніель Терелл не хотіла, щоб її вихованці були позбавлені можливості займатися улюбленою справою.

Учителька вирішила навчати дітей танцю онлайн. Батьки не проти таких розваг, адже заняття відбуваються тоді, коли діти виконали домашнє завдання та роботу в домі. До речі, до занять можуть підключитися не лише діти, але і їхні батьки.


Читайте також: 

Творчість на карантині: вчителька проводить онлайн-уроки з української мови

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!