Ганна Новосад: «Тести ЗНО будуть більш дотичні до реальних життєвих ситуацій»

Очільниця МОН розказала нюанси впровадження змін до зовнішнього незалежного оцінювання.

Практика попередніх років показує: зовнішнє незалежне оцінювання – це не лише перевірка знань дитини, а й один з її перших іспитів на стресостійкість та організованість. 

Міністерка освіти Ганна #Новосад завітала до програми «Сніданок 1+1»Головним питанням випуску було: «Яких ключових моментів змін чекати від ЗНО?»

 

Питання 1. Що зміниться в ЗНО-2020 порівняно зі ЗНО-2019?

Що стосується якихось новацій то власне цього року змін як таких не буде.

Єдине – змінені завдання в бік компетентісного підходу. Тому тести будуть більш дотичні до реальних життєвих ситуацій.

Маючи результати з PISA, УЦОЯО дещо змінив вид текстів, але насправді, це не означає, що тексти засновані на якихось інших темах, яких не було в програмі, – пояснила міністерка.

 

Питання 2. Шкільних знань достатньо, щоб скласти ЗНО? 

Їх має бути достатньо. Зовсім інше питання, яку якість освіти учні отримують – як вони, в тому числі, працювали самостійно.

Власний розвиток та самостійна робота – також важливий етап навчання в школі та до підготовки до ЗНО.

Програма «Сніданок 1+1» провела опитування,  скільки коштують курси репетитора та скільки коштує одне завдання репетиторів в Україні:

Я не можу промотувати репетиторство. Моє завдання зробити так, аби шкільної програми вистачало дітям аби скласти іспити ЗНО.

Я вважаю, що в межах шкільного навчання підготуватися до тестів абсолютно реально. Я у свій час була першопрохідцем, в перший пілотний рік склала ЗНО і репетиторів не було – зазначила пані Новосад.

Є певний дисонанс: у Новій Українській Школі метою є вміння мислити, але не заучувати на пам'ять. Тести ж, як правило, мають певні моменти, коли потрібно просто запам'ятати –  зазубрити, умовно кажучи, в якому році народився Нечуй-Левицький.

Це навіть не питання, чи добре ви вчилися в школі, це питання того, що ми хочемо перевірити на виході зі школи, або також між різними рівнями освіти, наприклад, після 9 класу.

Тестування має відходити від суто знаннєвого – і рухатися все-таки в сторону перевірки, в тому числі, навичок компетентностей, які  опановує дитина протягом шкільного часу і які власне є в основі #НУШ — підкреслила міністерка.

 

Шановні вчителі, батьки, випускники! Саме для вас команда «Всеосвіти» розробила інформаційні картки для підготовки до ЗНО – 2020! Флеш-картки містять інформацію з 11 предметів. Розробляючи ці картки, досвідчені педагоги врахували всі вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників іспиту. Цікава методика навчання, мобільність та зручність у використанні роблять їх просто знахідкою. Хочете самостійно перевірити й закріпити свої знання з будь-якого предмета? Тоді оформіть передплату на «Тренажер підготовки до ЗНО». Всі картки ви отримаєте у ПОДАРУНОК!

Один предмет налічує 150 двосторонніх карток

Джерело: https://vse.ee/bvt

Можливо, вас зацікавить: 

Мотиваційний лист: 5 порад абітурієнту 

Сучасні учні мають зовсім іншу ментальність і по-іншому хочуть сприймати математику, – Ганна Новосад

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
3
міс.
0
7
дн.
1
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!