Ганна Новосад розповіла про негативний досвід використання електронних підручників

Міністерка освіти заявила, що експеримент із використання електронних матеріалів у пілотних школах завершився негативно, але в майбутньому його буде відновлено.

У нас був такий експеримент, він завершився, і завершився негативно, – розповіла пані Новосад про електронні підручники в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна». – Це повчальна історія для нас і для системи освіти. Скажімо так: замір був правильний – перш ніж впроваджувати таке популярне словосполучення, як електронний підручник, потрібно його спробувати.

За словами міністерки, в межах експерименту було закуплено планшети на 1 тисячу шкіл. Але проблема виявилася на етапі закупівлі електронних підручників.

Міністерство оголосило конкурс, але те, що нам подали виробники – це просто жах. Я особисто переглянула всі ці підручники – це жах, який потрібно сховати та більше нікому не показувати.

Я не можу допустити, щоб таке закуповувалося за публічні кошти та потрапляло в школи. Це не можна назвати електронними освітніми матеріалами – це просто десь прибудували звук, десь фігурку, яка рухається, і намагаються нам продати за мільйони гривень, – констатувала Ганна Ігорівна.

Очільниця МОН наголосила, що з такими матеріалами якість навчання абсолютно не покращиться. З огляду на це, наприкінці 2019 року вона прийняла рішення тимчасово припинити проведення цього конкурсу.

Водночас пані Новосад зазначила, що експеримент з пілотування електронних підручників буде відновлено.

Ми зробимо другу спробу. На цей рік ми знову заклали гроші на електронні підручники і нині маємо підготувати нові нормативні документи та нові вимоги до експертизи цих підручників, а також розпочати діалог із виробниками, – заявила міністерка освіти.

Також Ганна Новосад зауважила, що не бачила дослідження, яке свідчило б, що використання електронних підручників, різко покращує освітні досягнення учнів.

Це, безперечно, впливає на певні навички та цифрову грамотність, це дає змогу не носити з собою підручники зі школи додому. І мені здається, що бажання мати електронні підручники більше викликане світовим трендом, щоб показати, що ми не відстаємо. Тому мають бути проведені хороші фундаментальні дослідження, щоб зрозуміти, дає це якийсь ефект чи ні, – вважає очільниця МОН.

Читайте також: Перехід російськомовних шкіл на українську: вчителі пройдуть підготовку

#Новосад #е_підручники

Джерело: Інтерфакс

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
2
міс.
2
8
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!